Podkablował go przechodzień. 30-latek z Bytomia uprawiał w mieszkaniu 1 (słownie jeden) krzak konopi

Jakże niesamowitą znajomością roślin wykazał się pewien przechodzień w Bytomiu, który zerkając przez okno mieszkania na parterze, wypatrzył tam jeden krzak konopi indyjskich, rosnący w doniczce. Teraz "domowy ogrodnik" ma nieprzyjemności.

Policja Śląska
Krzak konopi

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu mieszkańcowi Bytomia, który w swoim mieszkaniu uprawiał 1 (słownie: jeden) krzak konopi.

Uprawiał krzak konopi w domu. Grozi mu do 3 lat więzienia

O nietypowej uprawie policję zawiadomiła osoba, która przechodząc obok okien jednego z mieszkań na parterze zauważyła roślinę przypominającą konopie.

Okazało się, że ma rację. Policjanci, zaalarmowani przez świadka tego procederu, przybyli na miejsce i potwierdzili, że to krzak zabronionych konopi. Stróże prawa zabezpieczyli groźną roślinę, nieostrożnie trzymaną przy samym oknie wychodzącym na ulicę.

Właściciel krzaka, 30-letni bytomianin, został przykładnie zatrzymany za posiadanie rośliny, której uprawa jest zabroniona w Polsce. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

W Polsce wolno uprawiać tylko konopie włókniste

Policjanci z Bytomia przypominają wszystkim, którym przez głowę przejdzie choć cień pomysłu, by na własne potrzeby trzymać w domu taki krzak, że uprawa konopi innej niż włókniste w Polsce jest zabroniona, a stanowi o tym ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii artykuł 63 ustęp 1: "Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Narkotyki Bytom 2

Może Cię zainteresować:

Król marychy z Bytomia. 25-latek ukrywał marihuanę w... lodówce w swoim mieszkaniu

Autor: Redakcja

14/10/2022

Kolektura Lotto w Bytomiu przy Bławatkowej 2

Może Cię zainteresować:

Ekstra Pensja padła w Bytomiu. Szczęściarz może rzucić pracę albo pracować tylko na pół etatu

Autor: Katarzyna Pachelska

10/10/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon