Policjant uratował życie kierowcy. W trakcie jazdy samochodem mężczyzna dostał zawału serca

Bytomski policjant, dzięki swojej spostrzegawczości uratował życie kierowcy. W czasie wolnym jadąc drogą ekspresową zauważył mężczyznę, który siedział przy samochodzie trzymając się za klatkę piersiową. Okazało się, że kierowca wymaga pomocy medycznej. Policjant w samą porę podjął czynności pierwszej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe.

Przemysław Mazur

Bytomski policjant uratował życie kierowcy na S8

Przemysław Mazur z Wydziału Wykroczeń bytomskiej komendy w czasie wolnym od służby jechał samochodem drogą ekspresową S8, gdy zauważył na poboczu zaparkowany samochód. Obok pojazdu siedział mężczyzna, który jedną ręką trzymał się za klatkę piersiową, a drugą machał w kierunku przejeżdżających samochodów. Mundurowy zjechał na pobocze i pospieszył z pomocą do mężczyzny.

Policjant dowiedział się, że w trakcie jazdy samochodem kierowcę nagle złapał silny ból w klatce piersiowej, który utrudniał mu oddychanie. Posterunkowy udzielił kierowcy pierwszej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe, a do czasu przyjazdu ratowników medycznych cały czas monitorował jego funkcje życiowe oraz utrzymywał z nim kontakt.

Podczas oczekiwania na karetkę, na prośbę mężczyzny, policjant powiadomił o zaistniałej sytuacji jego żonę i pracodawcę, bo jak się okazało, 41-latek odbywał akurat podróż służbową. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala w celu przeprowadzenia badań, a powiadomiony wcześniej kierownik firmy odebrał służbowy samochód.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta mężczyzna w porę uzyskał odpowiednią pomoc medyczną. Z podziękowaniami dla mundurowego zwróciła się żona kierowcy, która w wiadomości SMS napisała między innymi, że: „… nie każdy człowiek ma tyle odwagi cywilnej, żeby zachować się jak Pan. Dziękujemy.”

Policja

Może Cię zainteresować:

Bytomski policjant pomógł pobitemu mężczyźnie. Udzielił pomocy i złapał agresorów, którzy go napadli

Autor: Redakcja Bytomski

18/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon