Polonia wraca do siebie. Boisko gotowe!

Kończy się tułaczka Polonii Bytom po obcych stadionach. Zasłużony bytomski klub zyskał swój nowy dom i już za nieco ponad tydzień rozegra pierwszy mecz ligowy na nowym boisku.

Krzywy domek, dach, który nie chronił ani przed deszczem, ani przed słońcem, setki pokracznych przeróbek... O tym piłkarze Polonii Bytom wreszcie mogą zapomnieć. Klub całe dekady czekał na obiekt, który spełni jego potrzeby, a zamiast tego dostawał kolejne kosmiczne wizje, z których żadna nie mogła dojść do skutku. Po latach wreszcie Polonia ma swoje miejsce i nie musi się go wstydzić. Owszem, jest kameralne, ale za to piłkarze i podopieczni akademii mają odpowiednie warunki - nie muszą już podwieszać sektorówki pod sufitem, żeby nie kapała im woda z dziurawego dachu i nie będą przebierać się w tymczasowych kontenerach, tylko w normalnych, w pełni wyposażonych szatniach z odpowiednim zapleczem sanitarnym.

Obecnie trwają ostatnie odbiory nowego budynku klubowego i boiska przy ulicy Piłkarskiej.

- Narzuciliśmy sobie bardzo wyśrubowane terminy, chcemy jak najszybciej rozpocząć ligowe zmagania w swoim obiekcie i dla naszych kibiców. Pozwolenie na użytkowanie otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu, wczoraj odbyła się weryfikacja obiektu przez Polski Związek Piłki Nożnej, mamy pozytywne opinie Policji i Straży pożarnej. Lada moment powinniśmy otrzymać zgodę na organizację imprezy masowej. Teraz dniem i nocą uczymy się obsługi nowego obiektu, żeby rozegrać tu pierwszy mecz seniorów - mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.

Przy Piłkarskiej powstał duży, trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 3236 mkw. Docelowo znajdą się w nim szatnie dla zawodników akademii piłkarskiej oraz pierwszej drużyny seniorów, sala konferencyjna, siłownia, minimuzeum Polonii Bytom, biura klubu, pomieszczenia nowej sekcji e-sportowej oraz kawiarnia z tarasem widokowym. Tuż przy budynku wybudowano pełnowymiarowe boisko z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach 120 x 80 m oraz trybuny dla kibiców wraz z kioskami gastronomicznymi i toaletami.

- Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w tym miejscu był tylko żwir i piach. Teraz udostępniamy kolejny nowoczesny obiekt sportowy. Priorytetem jest dla nas poprawianie warunków do trenowania młodzieży, dlatego w pierwszej kolejności oddajemy do użytkowania część obiektu stworzoną z myślą o piłkarskiej akademii. Kolejny etap prac ruszy już niebawem - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Drugi etap inwestycji już niebawem

Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom zapowiada, że drugi etap inwestycji ruszy już wkrótce. W ciągu najbliższych tygodni ma zostać ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. W planach jest budowa trybun po przeciwnej stronie boiska, rozbudowa dróg wokół obiektu oraz wykończenie górnych kondygnacji budynku klubowego.

Tymczasem już w najbliższych dniach na nowym boisku odbędą się pierwsze mecze ligowe akademii piłkarskiej i drużyny seniorów. Obiekt spełnił bowiem wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po roku przerwy spotkania domowe znów będą mogły odbywać się z udziałem publiczności, co oznacza, że do gry wróci 12 zawodnik, czyli kibice Niebiesko-Czerwonych.

Już na dniach ma ruszyć sprzedaż biletów na pierwszy mecz domowy po 5 latach tułaczki Polonii po innych obiektach. Klub właśnie uruchamia nowy system sprzedaży. Niebawem w mediach społecznościowych Polonii Bytom pojawią się informacje na temat tego, w jaki sposób będzie można nabyć bilety na mecz z Pogonią Siedlce w ramach rozgrywek 2. Ligi, który odbędzie się 2 września przy ul. Piłkarskiej.

Polonia z awansem

Może Cię zainteresować:

Polonia z liencją na grę w II lidze. Pierwsze mecze u siebie zagra... w Opolu

Autor: Daniel Lekszycki

24/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon