Pożar budynku przy ul. Frenzla. Gasi go 6 zastępów straży pożarnej. Konieczna rozbiórka dachu

Danusia Pietrzak
Pożar budynku przy ul. Frenzla, Bytom

4 grudnia 2021 r. tuż po godz. 15 bytomscy strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze budynku przy ul. Frenzla w Bytomiu Miechowicach.

W Bytomiu 4 grudnia 2021 r. wybuchł pożar w opuszczonym, 3-kondygnacyjnym budynku - familoku - przy ul. Frenzla, naprzeciwko marketu Biedronka.

- Po godz. 15 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze na poddaszu budynku 3-kondygnacyjnego przy ul. Frenzla - mówi mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Bytomiu. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziliśmy, że w opuszczonym budynku pali się na poddaszu i częściowo ogniem był objęty również dach, jego drewniana konstrukcja. Na miejscu pracowało w sumie 6 zastępów straży pożarnej, w sumie 25 strażaków PSP. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu na poddasze, ugaszeniu ognia, prowadzeniu prac rozbiórkowych. Jednocześnie sprawdziliśmy cały budynek, nikogo tam nie znaleziono. Nie było osób poszkodowanych - relacjonuje.

Część ulicy Frenzla nadal (godz. 17:15) jest zajęta przez wozy strażackie, i zamknięta. Choć pożar już ugaszono, trwają prace rozbiórkowe.

- Niestety pożary budynków, które mają drewniane stropy i pokrycia dachowe mają to do siebie, że gasi się je stosunkowo szybko, ale później trzeba rozebrać te nadpalone części, by sprawdzić jak daleko, jak głęboko zarzewie ognia mogło wejść w konstrukcję. Prace rozbiórkowe powinny się zakończyć około godz. 18 - dodaje mł.asp. Wojciech Krawczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Pożar budynku przy ul. Frenzla, Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Radzionków wypadek

Wypadek w Radzionkowie. Samochód przewrócił się na bok

Ziemia szombierki

Śmierdząca kopa w Szombierkach

Byt ok

Wypadek na ul. Chorzowskiej. DK79 w kierunku Bytomia...

Byt wypadekk

Śmiertelny wypadek na granicy Piekar Śląskich i Bytomia....

Byt wybuch gazu

Wybuch na Katowickiej: to było samobójstwo

Byt kopalnia bobrek wagony

Silne tąpnięcie w bytomskiej kopalni