Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki. W budynku przebywało kilku pracowników

Przy ulicy Popiełuszki doszło do zapalenia przewodów fotowoltaicznych znajdujących się na dachu hali. W budynku przebywało kilku pracowników, który opuścili go przed przybyciem służb.

Pożar dachu hali w Bytomiui

Bytom. Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki

Do zdarzenia doszło we wtorek, 30 maja. Po godzinie 12.00 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu hali przy ulicy Popiełuszki.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia teren zabezpieczano i w wyniku rozpoznania ustalono, że palą się przewody fotowoltaiczne oraz poszycie dachu hali na powierzchni około 5m2 - poinformowali bytomscy strażacy.

W momencie pożaru w budynku przebywało trzech pracowników, którzy opuścili go przed przyjazdem służb. Pracownicy próbowali ugasić pożar przy użyciu gaśnic oraz odłączyli falownik instalacji fotowoltaicznej.

Po przyjeździe na miejsce strażacy przecięli i odsunęli na bezpieczną odległość przewody instalacji fotowoltaicznej przy użyciu narzędzi dielektrycznych z zachowaniem odpowiedniego zabezpieczenia. Służby rozebrały także około 3 m2 dachu, by dotrzeć do źródła pożaru. Po zakończeniu działań halę przewietrzono i wykonano pomiary na obecność tlenku węgla. Dodatkowo sprawdzono dach hali przy użyciu kamery termowizyjnej, która nie wykazała zagrożenia.

Wieczorny pożar w Bytomiu 14 osób ewakuowanych

Może Cię zainteresować:

Wieczorny pożar w Bytomiu. 14 osób ewakuowanych

Autor: Redakcja

11/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon