Wieczorny pożar w Bytomiu. 14 osób ewakuowanych

Kuchenka gazowa mogła spowodować tragedię. W środę, 10 maja 2023 r., doszło do pożaru przy ul. Orląt Lwowskich w Bytomiu.

Straż pożarna przyjęła zgłoszenie o pożarze w środę, 10 maja 2023 r., tuż po godz. 20.00. Paliła się kuchnia mieszkania na drugim piętrze kamienicy przy ul. Orląt Lwowskich w Bytomiu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia otrzymano informację od przebywającej na zewnątrz z dwójką dzieci lokatorki mieszkania, że zapaliła się kuchenka gazowa w kuchni. Przed przybyciem straży budynek opuściło 14 mieszkańców – informują strażacy.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zakręcili dopływ gazu do mieszkania, w którym paliła się kuchenka gazowa oraz kuchenne meble. Pożar ugaszono, a lokatorce mieszkania udzielono pierwszej pomocy. Przebadano ją także przy użyciu TOX CO, ale nie stwierdzono zatrucia.

Mieszkanie oraz klatka schodowa zostały oddymione i przewietrzone. Po czym wykonano pomiary na obecność tlenku węgla, którego nie stwierdzono. Lokatorzy kamienicy mogli więc wrócić do swoich mieszkań. Ratownicy medyczni przebadali lokatorkę mieszkania, w którym doszło do pożaru i nie stwierdzili potrzeby jej hospitalizacji.

Pieniądze

Może Cię zainteresować:

Sprzedawczyni okradła sklep w Bytomiu, gdzie pracowała. W sumie zabrała z kasy 28 tysięcy złotych

Autor: Katarzyna Pachelska

10/05/2023

Akcja saperów i eksplozja gazu w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Wybuchowy poniedziałek. Pocisk na ulicy i eksplozja gazu w budynku

Autor: Daniel Lekszycki

09/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon