Pożar kamienicy przy ulicy Huty Julia na Bobrku. Doszło do częściowego zawalenia się dachu

Przy ulicy Huty Julia w dzielnicy Bobrek doszło do pożaru kamienicy. Wskutek zaprószenia ognia doszło do częściowego zawalenia się dachu pustostanu. W budynku nie stwierdzono obecności osób trzecich. Na miejscu pracowało 65 strażaków. Trwa dozorowanie miejsca zdarzenia.

Pożar kamienicy przy ulicy Huty Julia w Bytomiu

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca. Około północy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze dwupiętrowego pustostanu zlokalizowanego przy ulicy Huty Julia. Część dachu uległa zawaleniu. Ze względu na zły stan obiektu Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o prowadzeniu działań gaśniczych z zewnątrz budynku. Pogotowie Energetyczne, które przybyło na miejsce stwierdziło brak napięcia elektrycznego w przewodach doprowadzonych do budynku.

O godzinie 2.34 źródło pożaru zostało zlokalizowane. Następnie strażacy przystąpili do częściowej rozbiórki dachu pustostanu. Po kilku godzinach pożar został ugaszony. Budynek został przeszukany pod kątem obecności osób trzecich za pomocą kamery termowizyjnej oraz drabin postawionych w miejscach bezpiecznych. W budynku nikogo nie odnaleziono.

O godzinie 11.25 ze względu na brak stabilności stropów decyzją KDR wycofano wszystkich ratowników z budynku, a dalsze działania gaśnicze były kontynuowane z zewnątrz przy użyciu dwóch drabin mechanicznych. O godzinie 17.05 na miejsce zdarzenia przybyła SGPR Jastrzębie-Zdrój, która rozstawiła aparaturę do kontroli stabilności budynku. Następnie do budynku wprowadzono dwa psy, które nie zasygnalizowały przebywania w nim osób.

- Na miejscu pracowało 65 strażaków. Miejsca zdarzenia obecnie (05.06.23 r., godz. 9.00) nadal jest dozorowane. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - wyjaśnia asp. Szymon Michalski, rzecznik prasowy straży pożarnej w Bytomiu.

Jak dodaje rzecznik prasowy, zostanie powołany biegły sądowy, który potwierdzi przyczynę pożaru pustostanu.

Pożar dachu hali w Bytomiui

Może Cię zainteresować:

Pożar dachu hali przy ulicy Popiełuszki. W budynku przebywało kilku pracowników

Autor: Redakcja Bytomski

30/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon