Pożar mieszkania w centrum Bytomia. Paliło się w kuchni na pierwszym piętrze

Dzisiaj, we wtorek 17 stycznia 2023 r. rano wybuchł pożar w mieszkaniu w kamienicy w centrum Bytomia.

Jak informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, we wtorek 17 stycznia 2023 roku o godzinie 9:29 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu przy ulicy Piłsudskiego w śródmieściu Bytomia.

Pożar w kuchni mieszkania w kamienicy przy Piłsudskiego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przeprowadzili rozpoznanie. Potwierdzono pożar. Paliło się w kuchni mieszkania na I piętrze kamienicy wielorodzinnej, której elewacja jest obecnie w remoncie. Na szczęście osoby przebywające w budynku opuściły go przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Prąd i gaz również odłączono przed przybyciem strażaków.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu. Pożar ugaszono. Oddymiono i sprawdzono pomieszczenia oraz klatkę schodową budynku. Nikt nie został poszkodowany w pożarze.

Lokatorzy wrócili do swoich mieszkań

Mieszkanie, w którym doszło do pożaru sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono zagrożenia pożarowego. Przeprowadzono prace rozbiórkowe oraz usunięto z mieszkania spalone i nadpalone elementy wyposażenia. W budynku wykonano pomiary przy użyciu DRAGER X-am 8000, nie stwierdzając obecności mierzonych szkodliwych substancji. Po zakończeniu działań lokatorzy wrócili do mieszkań.

W działaniach udział brały 4 zastępy PSP (17 strażaków) i patrol policji.

młodszy ogniomistrz Damian Małas

Może Cię zainteresować:

Jedyny taki strażak nurek w woj. śląskim! To mł. ogn. Damian Małas z komendy z Bytomiu

Autor: Katarzyna Pachelska

17/01/2023

Pożar ul Wojtczaka Bytom

Może Cię zainteresować:

Tragiczny nocny pożar w Bytomiu. Palił się dom jednorodzinny. Gasiły go 4 zastępy straży pożarnej

Autor: Katarzyna Pachelska

05/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon