Pożar w Bytomiu. Palą się 4 samochody ciężarowe. Kłęby dymu widać z całego miasta

Kłęby czarnego, gęstego dymu, widać z całego Bytomia, a nawet z Zabrza i Tarnowskich Gór. W dzielnicy Stolarzowice palą się samochody ciężarowe. Zobacz zdjęcia.

Duży pożar w Bytomiu. Dzisiaj, w niedzielę 3 października 2021 r. na parkingu jednej z bytomskich firm wybuchł pożar samochodów.

Pożar w Bytomiu Stolarzowicach

- Palą się cztery samochody ciężarowe - informuje dyspozytor Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. - Palące się tiry znajdują się na parkingu przy firmie Techmet Centrum Budowlane - dodaje.

To teren w dzielnicy Stolarzowice, przy ul. Suchogórskiej.

Jednak firma Techmet oświadcza, że "Nasza firma oraz jej samochody nie spłonęły. Pożar miał miejsce na działce ZA naszą firmą. Nikt nie ucierpiał, a właściciel samochodów posiada stosowne ubezpieczenie".

Zgłoszenie o pożarze straż pożarna otrzymała o godz. 10:39.

Słychać było eksplozje

- Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa akcja gaszenia pojazdów - mówił o godz. 11.00 dyspozytor Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

Później do akcji wysłano kolejne zastępy. - Obecnie z ogniem walczy 15 zastępów straży, około 50 strażaków - informował o godz. 12.25 dyspozytor bytomskiej straży pożarnej. - W pożarze nikt nie ucierpiał, nie było też potrzeby ewakuacji. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by ugasić pożar, choć na początku mieliśmy problemy z niskim ciśnieniem wody w hydrantach - dodaje.

Mężczyzna sprzedający znicze w sąsiedztwie parkingu z palącymi się samochodami (w okolicy znajduje się kościół parafii Chrystusa Króla i cmentarz parafialny) mówi: - Słychać było kilka eksplozji, pewnie wybuchały zbiorniki paliwa.

To kolejny pożar w Bytomiu w tym tygodniu. W jednym z nich zginął człowiek: Tragiczny pożar przy ul. Żeromskiego. Nie żyje jedna osoba

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pozar

Pożar przy pl. Klasztornym w Bytomiu

Małe dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

2-letnie dziecko zmarło w Bytomiu. Matka zatrzymana

Krzak konopi

30-latek z Bytomia uprawiał w mieszkaniu jeden krzak konopi

Pożar traw w Bytomiu ul. Kędzierzyńska

Pożar traw w okolicach ul. Kędzierzyńskiej w Bytomiu

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...