Przebudowa ul. Dworcowej w Bytomiu. Co nas czeka? Niebawem konsultacje

Nadchodzą spore zmiany. Ulicę Dworcową czeka przebudowa, która wpłynie nie tylko na wygląd drogi, ale także życie mieszkańców i właścicieli lokali użytkowych. Dlatego prezydent Bytomia organizuje konsultacje, podczas których będzie można zapoznać się z harmonogramem i zakresem prac.

Magdalena Grabowska/bytomski.pl
Ul. Dworcowa w Bytomiu

Podczas konsultacji mieszkańcy ul. Dworcowej będą mogli zapoznać się ze szczegółami inwestycji. Przebudowa jednej z najważniejszych dróg w Bytomiu ma rozpocząć się już w listopadzie 2021 r.

– Mając świadomość, jak ważne jest to przedsięwzięcie i zdając sobie sprawę z uciążliwości, jakie będą się wiązać z przebudową tej drogi, zachęcam mieszkańców ulicy Dworcowej do udziału w spotkaniu, podczas którego omówimy zakres tej inwestycji - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Podczas spotkania zaprezentujemy nie tylko harmonogram prac, ale również odpowiemy na pytania mieszkańców ulicy Dworcowej związane z realizacją tej ważnej dla naszego miasta inwestycji – podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Przebudowa ul. Dworcowej w Bytomiu. Co nas czeka?

Jak zakłada przygotowany przez wykonawców harmonogram, prace zostaną podzielone na cztery etapy. Całość inwestycji ma zostać prowadzona ćwiartkami ulic od ulicy Moniuszki do Dworca PKP oraz od ul. Moniuszki do pl. Kościuszki podziałem na stronę o nieparzystej numeracji budynków i parzystej numeracji budynków.

Remont Dworcowej. Konsultacje z mieszkańcami. Kiedy? Gdzie?

Spotkanie z mieszkańcami, właścicielami i zarządcami budynków przy ul. Dworcowej ma się odbyć 20 października o godz. 16.30 w sali sesyjnej w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przy ul. Parkowej 2. Na pytania będą odpowiadać prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i jego zastępca Michał Bieda, przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o oraz ZBM-TBS sp. z o.o. – lidera projektu oraz wykonawcy inwestycji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon