Przebudowa Węglowej daje efekty. Inwestor chce wybudować wielkie centrum logistyczne

Przebudowa ulicy Węglowej miała przyciągnąć do miasta inwestorów. Wygląda na to, że nim jeszcze zakończono prace, to przedsięwzięcie już przyniosło konkretne efekty. Jeden z największych deweloperów nieruchomości logistycznych chce wybudować tam ogromną halę magazynową.

Panattoni Europe
Panattoni Park Bytom

W 2020 roku miasto Bytom zawarło porozumienie z firmą GTB Metropolis, która planowała przygotowanie terenów przy ul. Węglowej pod inwestycje. Gmina zobowiązała się w nim do remontu drogi, aby zapewnić odpowiedni dojazd do przyszłych zakładów, które miały powstać w tym rejonie.

Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i w lutym tego roku drogowcy przystąpili do prac. Obecnie na 500-metrowym odcinku roboty postępują zgodnie z harmonogramem. Do tej pory wykonano miejsca parkingowe, podbudowę jezdni, krawężniki i obrzeża, kanał technologiczny oraz zabudowę fundamentów pod oświetlenie uliczne, a także rozpoczęto układanie mieszanek mineralno-bitumicznych na jezdni.

Wykonawca, firma COLAS Polska oprócz robót drogowych, wykona także elementy odwodnienia drogi, oświetlenie uliczne oraz przebuduje linie kabli teletechnicznych, ciąg pieszo-rowerowy, kanał technologiczny oraz sygnalizację świetlną. W tej chwili trwa układanie nawierzchni chodników i ścieżki rowerowej.

W międzyczasie firma GTB Metropolis dokonała geodezyjnego podziału działek, by następnie sprzedawać je pod budowę różnych zakładów produkcyjnych, usługowych, czy magazynowych. W sumie na należącym do niej terenie mogło powstać ponad 20 tego typu obiektów. Ostatecznie jednak spółka znalazła inwestora zainteresowanego kupnem nie pojedynczych działek, lecz całego terenu przy ul. Węglowej.

W marcu tego roku wydano pozwolenie na budowę przy ul. Węglowej trzech hal magazynowych z zapleczem socjalno-biurowym oraz dróg wewnętrznych wraz z parkingami i placami. Jak dowiadujemy się ze strony jednego z czołowych deweloperów powierzchni logistycznych w Polsce - firmy Panattoni - tamtejszy kompleks ma być naprawdę ogromny. Łączna powierzchnia hal ma wynieść aż 132 tysiące metrów kwadratowych. To ponad 3 razy więcej, niż powierzchnia centrum handlowego Plejada!

Panattoni Park Bytom ma oferować 202 doki dla ciężarówek, 585 miejsc parkingowych, natomiast wnętrze magazynu ma mieć wysokość 10 metrów. Deweloper na razie nie podaje konkretnych informacji na temat planowanych terminów rozpoczęcia budowy i oddania kompleksu do użytku. Obecnie firma poszukuje przyszłych najemców dla bytomskiego centrum logistycznego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

7r park bytom

Kolejny inwestor chce wybudować u nas centrum logistyczne

Bytom ul. Katowicka

Wezwano wykonawcę do naprawy nawierzchni na ul. Katowickiej

Bytom Stroszek linia do modernizacji

Rusza remont na ponad 88 mln zł. Tramwaje przyśpieszą

Zaklady przy ulicy hakuby

Strefa ekonomiczna się zapełnia. Sprzedano kolejną działkę

Zielona strefa przy ul katowickiej

Malutki pareczek zamiast wyrwy w zabudowie

Inwestycja obok M1

Podczas prac odsłonięto nielegalnie składowane odpady

Odrestaurowana dyrekcja ZGH Orzeł Biały i wizualizacja planowanych obiektów

Drugie życie dawnych ZGH Orzeł Biały