Rajdowcy wrócą do Bytomia

Już w niedzielę do Bytomia ponownie zjadą się rajdowcy. Kierowcy kolejny raz będą rywalizować na trasie okalającej stadion GKS Szombierki.

Poprzednia runda zawodów odbyła się 12 maja. Wówczas wystartowało ponad 50 załóg. Ze względu na złą pogodę, warunki były trudne, ale za to przejazdy zyskały na efektowności. Najszybszy okazał się zespół Andrzeja Rducha i Dawida Strzębały, którzy w Audi 90 uzyskali czas 06:51.37. Czy tym razem ktoś będzie lepszy?

Teoretycznie lipiec jest cieplejszym miesiącem, lecz ostatnie tygodnie pokazują, że pogoda wciąż może płatać figle. W czwartek mija termin zgłoszeń i wtedy dowiemy się ile ekip wyjedzie na trasę. Podobnie, jak w maju organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, takie jak przejazd w prawdziwym samochodzie rajdowym, pokaz umiejętności zawodowych kierowców, muzyka serwowana przez DJ'a oraz darmowy wstęp do parku maszyn. Zawody będzie można obserwować ze skarpy przy hali sportowej, gdzie będą zlokalizowane również punkty z grillem i napojami.

Jak pokazały niedawne wydarzenia w Poznaniu, sporty motorowe bywają niebezpieczne. Dlatego organizatorzy uczulają kibiców, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i trzymać się wyznaczonych stref dla widowni. Na stronie internetowej zawodów zamieścili szereg reguł, których należy się trzymać podczas przyglądania się rajdom.

Druga runda Szombierki Rally Cup odbędzie się 7 lipca. Przyjęcia załóg rozpoczną się już o 7:00, lecz pierwsi kierowcy wystartują dopiero o 11:00. Ogłoszenie wyników nastąpi między godziną 17:30 i 18:00.

Fotorelacja z pierwszej rundy:

{youtube}1QYN6kygPz0{/youtube}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa boiska przy ul. Józefczaka

Trwają inwestycje z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

Nowe boisko w szombierkach

Powstało kolejne boisko z Budżetu Obywatelskiego

Mistrzostwa slaska w akrobatyce artystycznej 28

Mistrzowskie gimnastyczki wystąpiły w Bytomiu

Byt 2 bytomska barborka

Rajdowa Barbórka w Szombierkach

Bytomski5 p18pm3t45t19v5qj1d67182117ks3

Krótko: Otwarcie nowego boiska

Bytomski2 rajd szom

Szombierki Rally Cup za nami

Bytomski2 szombierki rally cup 01

Pędzikiem po stadionie - Rally Cup za nami