Rowerzyści najechali bytomski Rynek. To rajd Śląskie Święto Rowerzysty 2022. Zobaczcie zdjęcia

To był niezwykły widok. Cały Rynek w Bytomiu wypełniony rowerzystami w różnym wieku, od maluchów po seniorów. Rowerowy rajd zawitał do nas w niedzielę 12 czerwca 2022.

Chmara rowerzystów najechała bytomski Rynek w niedzielę 12 czerwca około południa. Nareszcie nasz wielki Rynek przydał się - zdołał, jako jeden z nielicznych w aglomeracji - pomieścić taką liczbę cyklistów.

Rowerzyści na bytomskim Rynku

Rowerzyści zaliczyli w Bytomiu krótki odpoczynek. Rzucili się na lodziarnie przy Rynku, ale też sporym powodzeniem cieszyła się fontanna. Spokojnie, nikt w niej się nie kąpał, ale była wdzięcznym tłem do selfików i zdjęć grupowych. Podobnie jak galanda z kwiatów, która od kilkunastu dni ponownie zawitała na Rynek.

Był to rajd rowerowy pod hasłem Śląskie Święto Rowerzysty, organizowany przez Rodzinny Klub Turystyki Kolarskiej "Wagabunda Katowice".

Rajd Śląskie Święto Rowerzysty z Katowic do Gliwic

To była prawie całodzienna wyprawa, bo najbardziej wytrwali rowerzyści mieli do zaliczenia dystans prawie maratonński, bo 43 km. Wspólny przejazd zaczął się na katowickim Rynku, a metą jest główny plac w Gliwicach. Cykliści mają do zaliczenia (piszemy to, gdy jeszcze jadą):

  • Katowice,
  • Chorzów,
  • Bytom,
  • Zabrze,
  • Gliwice

Większość trasy biegnie ulicami aglomeracji, część przez szutrowy szlak ,,zespół przyrodniczo –krajobrazowy Żabie Doły”. Wyruszyli z Katowic o godz. 10, później mieli postój przy Kapeluszu w Parku Śląskim, a kolejny - w okolicach południa - właśnie na bytomskim Rynku. Przedostatni "popas" zaplanowano na placu Wolności w Zabrzu. Finał - o godz. 14.30 na Rynku w Gliwicach.

Udział w imprezie był bezpłatny. Wymagane były uprawnienia do kierowania rowerem.

Warto zaglądać na stronę internetową Wagabundy, organizują ciekawe rowerowe imprezy: www.wagabunda.katowice.pl

Plac Kościuszki w Bytomiu przed wyburzeniem 21

Może Cię zainteresować:

Bytomskiemu Bulwarowi zabrakło kilku miesięcy, by przeżyć

Autor: Marcin Zasada

09/06/2022

Widzimisie

Może Cię zainteresować:

Bytomski park uznany za najpiękniejszy w regionie

Autor: Daniel Lekszycki

05/06/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon