Rozbierają wiadukt. Przejazd znów jest zamknięty

Rozpoczął się kolejny etap rozbiórki wiaduktu kolejowego na Zamłyniu. Przejazd pod nim został zamknięty na cały weekend. Miasto wyznaczyło objazdy.

By zminimalizować utrudnienia prace rozbiórkowe są prowadzone wyłącznie w weekendy, gdy ruch na drogach jest znacznie mniejszy, niż w tygodniu roboczym. Ponadto właśnie trwają ferie zimowe w szkołach, co również wpływa na zmniejszenie ilości samochodów w mieście.

Całe przedsięwzięcie jest szczególnie skomplikowane, ponieważ jest realizowane w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych dróg oraz zabudowy mieszkaniowej. W celu przystąpienia do demontażu przęseł robotnicy muszą wpierw tymczasowo przewiesić tramwajową sieć trakcyjną, a także rozstawić potężny dźwig. Ze względów bezpieczeństwa, roboty muszą odbywać się przy całkowitym wyłączeniu ruchu kołowego i szynowego.

W związku z rozbiórką wiaduktu wyznaczone zostały objazdy i wprowadzono zmieniony rozkład jazdy komunikacji autobusowej i tramwajowej. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod tym linkiem.

Skrzyzowanie jagiellonskiej wolskiego

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa wiaduktu kolejowego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Autor: Redakcja Bytomski

11/01/2023

Przejazd pod wiaduktem zostanie zamknięty również w przyszłym tygodniu.

Rozbiórka jest prowadzona przez firmę PORR S.A. w związku z inwestycją PKP PLK polegającą na przebudowie linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory - Bytom - Nakło Śląskie. Wartość prac wynosi aż 1,2 mld zł. W ich ramach modernizowane są torowiska, sieć trakcyjna, perony i system sterowania ruchem. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon