Rozbiórka basenu przy szkole na Arki Bożka dobiega końca. Ściany budynku zostaną docieplone

Termomodernizacja czterech segmentów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21 została już zakończona. Obecnie ku końcowi chylą się roboty rozbiórkowe segmentu budynku, w którym mieścił się nieczynny w ostatnich latach basen szkolny. Budynek ze względu na szeroki zakres uszkodzeń został decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączony z użytkowania oraz wydano nakaz rozbiórki.

Dobiega końca rozbiórka basenu na Arki Bożka

Modernizację czterech segmentów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 wyceniono na ponad 4,2 mln złotych. Obecnie prace rozbiórkowe basenu przy szkole na Arki Bożka dobiegają końca. Przypomnijmy, że budynek w ostatnich latach był wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

- Budynek ze względu na rozległy zakres uszkodzeń - w tym uszkodzenia elementów konstrukcyjnych misy basenowej oraz elementów nośnych dachu - został decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączony z użytkowania. PINB wydał także nakaz rozbiórki - rozbiórka jest realizowana przy okazji remontu pozostałych części kompleksu - informuje bytomski magistrat.

Zastępca prezydenta Bytomia, Adam Fras podkreśla, że podejmując się tak dużej inwestycji, należało wyburzyć budynek nieczynnego basenu, który stwarzał zagrożenie. - Po jego wyburzeniu i oczyszczeniu terenu z gruzu pozostanie płyta fundamentowa, którą będzie można w przyszłości zagospodarować na potrzeby szkoły - mówi Fras.

Odsłonięte ściany szkoły zostaną docieplone

Wykonawcą prac rozbiórkowych jest Przedsiębiorstwo Budownictwa i Robót Ziemnych z Gdowa. Prace powinny zakończyć się zgodnie z harmonogramem w drugiej połowie lipca 2023 roku. Po wyburzeniu, gruz z placu budowy zostanie najpierw posortowany na odpowiednie frakcje, a następnie wywieziony na składowisko odpadów. Natomiast po zakończeniu wszystkich robót wykonawca dociepli odsłonięte ściany sąsiedniego segmentu szkoły, łącznika oraz garażu.

Kąpielsko Bytom

Może Cię zainteresować:

Kąpielisko odkryte w Parku Kachla zostanie otwarte. Ceny wejściówek nie uległy zmianie

Autor: Redakcja Bytomski

20/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon