Rozbiórka basenu przy szkole na Arki Bożka dobiega końca. Ściany budynku zostaną docieplone

Termomodernizacja czterech segmentów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21 została już zakończona. Obecnie ku końcowi chylą się roboty rozbiórkowe segmentu budynku, w którym mieścił się nieczynny w ostatnich latach basen szkolny. Budynek ze względu na szeroki zakres uszkodzeń został decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączony z użytkowania oraz wydano nakaz rozbiórki.

Dobiega końca rozbiórka basenu na Arki Bożka

Modernizację czterech segmentów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 wyceniono na ponad 4,2 mln złotych. Obecnie prace rozbiórkowe basenu przy szkole na Arki Bożka dobiegają końca. Przypomnijmy, że budynek w ostatnich latach był wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

- Budynek ze względu na rozległy zakres uszkodzeń - w tym uszkodzenia elementów konstrukcyjnych misy basenowej oraz elementów nośnych dachu - został decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączony z użytkowania. PINB wydał także nakaz rozbiórki - rozbiórka jest realizowana przy okazji remontu pozostałych części kompleksu - informuje bytomski magistrat.

Zastępca prezydenta Bytomia, Adam Fras podkreśla, że podejmując się tak dużej inwestycji, należało wyburzyć budynek nieczynnego basenu, który stwarzał zagrożenie. - Po jego wyburzeniu i oczyszczeniu terenu z gruzu pozostanie płyta fundamentowa, którą będzie można w przyszłości zagospodarować na potrzeby szkoły - mówi Fras.

Odsłonięte ściany szkoły zostaną docieplone

Wykonawcą prac rozbiórkowych jest Przedsiębiorstwo Budownictwa i Robót Ziemnych z Gdowa. Prace powinny zakończyć się zgodnie z harmonogramem w drugiej połowie lipca 2023 roku. Po wyburzeniu, gruz z placu budowy zostanie najpierw posortowany na odpowiednie frakcje, a następnie wywieziony na składowisko odpadów. Natomiast po zakończeniu wszystkich robót wykonawca dociepli odsłonięte ściany sąsiedniego segmentu szkoły, łącznika oraz garażu.

Kąpielsko Bytom

Może Cię zainteresować:

Kąpielisko odkryte w Parku Kachla zostanie otwarte. Ceny wejściówek nie uległy zmianie

Autor: Redakcja Bytomski

20/06/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2

Szkoła na os. Arki Bożka przeszła termomodernizację

Modernizacja Szkoły Podstawowej Specjalne nr 2 w Bytomiu

Placówka oświaty w Bytomiu przejdzie modernizację

Byt scinanie wlosow

Znów zetną włosy dla chorych dzieci

Rozbudowa parku handlowego Stary Stadion

Jeszcze więcej sklepów w miejscu dawnego stadionu

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego