Rusza przebudowa podpory mostu przy ul. Zabrzańskiej. Szykują się zmiany w organizacji ruchu

Przy ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu rozpocznie się przebudowa drugiej podpory mostu. Inwestycja realizowana jest w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131. W związku z remontem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

UM w Bytomiu
Remonty podpory mosty przy ulicy Zabrzanskiej

Od poniedziałku, 27 marca rusza przebudowa drugiej podpory mostu przy ulicy Zabrzańskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Chodnik pod wiaduktem zostanie wyłączony z ruchu pieszego.

- Piesi, którzy będą chcieli przejść z ul. Miarki w stronę ul. Łagiewnickiej i Zabrzańskiej będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia w rejonie dworca autobusowego - informuje urząd miejski w Bytomiu.

Zmiany w organizacji ruchu podczas remontu podpory mostu

Do dyspozycji kierowców jadących od strony Szombierek i Łagiewnik do centrum będzie wyłącznie jeden pas ruchu, który zostanie poprowadzony po torowisku tramwajowym, a kierujący wjeżdżający pod wiadukt od strony centrum będą mogli korzystać z dwóch pasów. Od 27 marca będzie można znów pojechać spod wiaduktu nie tylko w stronę Szombierek, ale też Łagiewnik. Otwarty zostanie również środkowy pas ruchu na ul. Jagiellońskiej umożliwiający jazdę w stronę Łagiewnik.

Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać od strony Łagiewnik do centrum, będą mogli korzystać również z przygotowanych objazdów. Dla kierujących z Łagiewnik do centrum przygotowano objazd ulicami: Krzyżową, Starochorzowską i Chorzowską, zaś dla kierowców jadących do Krakowa, Opola i Wrocławia ulicami: Krzyżową, Starochorzowską, Chorzowską i al. Jana Pawła II.

27 marca nie zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Linie autobusowe nr 92 i 201 będą nadal jeździły według zmienionych rozkładów jazdy - więcej na informacji jest dostępnych na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Kolejny etap prac rozpocznie się w III kwartale 2023 roku

Przebudowa linii kolejowej nr 131 w Bytomiu obejmuje cały jej odcinek. W III kwartale roku rozpoczną się prace związane z przebudową wiaduktów nad ul. Dojazd, Chorzowską i Sienną. Z kolei na przełomie kwietnia i maja 2023 r. planowane są roboty związane z montażem dźwigarów wiaduktu w rejonie Zamłynia, natomiast po przebudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku, jesienią 2023 roku rozpocznie się tam budowa nowego przystanku kolejowego, gdzie zostanie przeniesiona stacja kolejowa.

Celem budowy nowego przystanku kolejowego w rejonie ul. Strzelców Bytomskich jest zintegrowanie komunikacji kolejowej z autobusową i tramwajową, a tym samym zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z komunikacji publicznej. Warto przypomnieć, że zmieni się nazwa stacji kolejowej w rejonie ul. Strzelców Bytomskich z „Bytom Północny” na „Bytom Stroszek”.

Bytom Strzelców Bytomskich

Może Cię zainteresować:

Znów utrudnienia w ruchu. Przebudowa wiaduktów w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...