Rusza przebudowa podpory mostu przy ul. Zabrzańskiej. Szykują się zmiany w organizacji ruchu

Przy ulicy Zabrzańskiej w Bytomiu rozpocznie się przebudowa drugiej podpory mostu. Inwestycja realizowana jest w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131. W związku z remontem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

UM w Bytomiu
Remonty podpory mosty przy ulicy Zabrzanskiej

Od poniedziałku, 27 marca rusza przebudowa drugiej podpory mostu przy ulicy Zabrzańskiej. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Chodnik pod wiaduktem zostanie wyłączony z ruchu pieszego.

- Piesi, którzy będą chcieli przejść z ul. Miarki w stronę ul. Łagiewnickiej i Zabrzańskiej będą musieli korzystać z tymczasowego przejścia w rejonie dworca autobusowego - informuje urząd miejski w Bytomiu.

Zmiany w organizacji ruchu podczas remontu podpory mostu

Do dyspozycji kierowców jadących od strony Szombierek i Łagiewnik do centrum będzie wyłącznie jeden pas ruchu, który zostanie poprowadzony po torowisku tramwajowym, a kierujący wjeżdżający pod wiadukt od strony centrum będą mogli korzystać z dwóch pasów. Od 27 marca będzie można znów pojechać spod wiaduktu nie tylko w stronę Szombierek, ale też Łagiewnik. Otwarty zostanie również środkowy pas ruchu na ul. Jagiellońskiej umożliwiający jazdę w stronę Łagiewnik.

Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać od strony Łagiewnik do centrum, będą mogli korzystać również z przygotowanych objazdów. Dla kierujących z Łagiewnik do centrum przygotowano objazd ulicami: Krzyżową, Starochorzowską i Chorzowską, zaś dla kierowców jadących do Krakowa, Opola i Wrocławia ulicami: Krzyżową, Starochorzowską, Chorzowską i al. Jana Pawła II.

27 marca nie zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Linie autobusowe nr 92 i 201 będą nadal jeździły według zmienionych rozkładów jazdy - więcej na informacji jest dostępnych na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Kolejny etap prac rozpocznie się w III kwartale 2023 roku

Przebudowa linii kolejowej nr 131 w Bytomiu obejmuje cały jej odcinek. W III kwartale roku rozpoczną się prace związane z przebudową wiaduktów nad ul. Dojazd, Chorzowską i Sienną. Z kolei na przełomie kwietnia i maja 2023 r. planowane są roboty związane z montażem dźwigarów wiaduktu w rejonie Zamłynia, natomiast po przebudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Strzelców Bytomskich w Stroszku, jesienią 2023 roku rozpocznie się tam budowa nowego przystanku kolejowego, gdzie zostanie przeniesiona stacja kolejowa.

Celem budowy nowego przystanku kolejowego w rejonie ul. Strzelców Bytomskich jest zintegrowanie komunikacji kolejowej z autobusową i tramwajową, a tym samym zachęcenie mieszkańców miasta do korzystania z komunikacji publicznej. Warto przypomnieć, że zmieni się nazwa stacji kolejowej w rejonie ul. Strzelców Bytomskich z „Bytom Północny” na „Bytom Stroszek”.

Bytom Strzelców Bytomskich

Może Cię zainteresować:

Znów utrudnienia w ruchu. Przebudowa wiaduktów w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

02/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon