Znów utrudnienia w ruchu. Przebudowa wiaduktów w Bytomiu

Prace na torach oznaczają utrudnienia na drogach. W związku z przebudową linii kolejowej nr 131 w Bytomiu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Strzelców Bytomskich i Dąbrowa Miejska – informują w bytomskim Urzędzie Miejskim.

fot. UM w Bytomiu
Bytom Strzelców Bytomskich

Utrudnienia w Dąbrowie Miejskiej…

W najbliższy weekend szykują się utrudnienia w Dąbrowie Miejskiej. Prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska wymagają zamknięcia przejazdu pod wiaduktem. W związku z tym 4 i 5 lutego 2023 r. wprowadzone będą objazdy.

- Dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska zostanie wprowadzony objazd do Centrum oraz do Stolarzowic. Objazd do Stolarzowic będzie prowadzony ulicami: Celną - al. Jana Nowaka Jeziorańskiego - Frenzla aż do Placu Szpitalnego. Objazd do Centrum będzie prowadzony ulicami: Suchogórską - Rokitnicką - Stolarzowicką do Placu Szpitalnego – informują urzędnicy z Bytomia.

Po weekendzie nadal będą tam utrudnienia. Jezdnia zostanie zwężona, a ruch pojazdów będzie się odbywać tylko jedną stroną ulicy.

… i Vitorze

Z kolei od poniedziałku, 6 lutego 2023 r., rozpocznie się kolejny etap modernizacji wiaduktu kolejowego nad ul. Strzelców Bytomskich w Vitorze. Tam także wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. W rejonie wiaduktu wyłączone zostaną wewnętrzne pasy w obu kierunkach. Ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

Przebudowa wiaduktów w Bytomiu 1

Może Cię zainteresować:

Zwężenie na ul. Strzelców Bytomskich. Rozpoczyna się przebudowa wiaduktu kolejowego

Autor: Patryk Osadnik

26/01/2023

Rozbiórka wiaduktu w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Znika wiadukt kolejowy w rejonie Zamłynia. W weekend przejazd pod nim będzie niemożliwy

Autor: Redakcja

23/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon