Ryszard Wieczorek już nie jest trenerem Polonii Bytom

Polonia Bytom w dniu rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu zaskoczyła kibiców. Trenerem III-ligowej przestał być Ryszard Wieczorek, który przejął zespół przed tym sezonem. Poznaliśmy też nazwisko jego następcy.

Fot. poloniabytom.com.pl/Krzysztof Kadis
311694633 491789482987846 6011092674377728150 n

Ryszard Wieczorek z dniem 9 stycznia przestał być trenerem Polonii Bytom. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał klub, choć nie są znane powody zakończenia współpracy. Dla wielu kibiców z pewnością jest to duże zaskoczenie, bo nic nie zapowiadało takiej zmiany.

Polonia pod wodzą Wieczorka zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli trzeciej grupy III ligi. W tej chwili strata do pierwszego Rakowa II Częstochowa wynosi cztery punkty. Kto będzie odpowiedzialny za pogoń za liderem w rundzie wiosennej?

Dwukrotny mistrz Polski zaufał człowiekowi, który był prawą ręką dotychczasowego trenera. To Adam Burek, który był asystentem Wieczorka, a jesienią w ostatnich spotkaniach zastępował swojego szefa, gdy ten zaczął mieć problemy zdrowotne.

Dla 33-latka będzie to największe wyzwanie w trenerskiej karierze. Do tej pory głównie pracował jako asystent m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, Wiśle Puławy, czy Limanovii. Samodzielnie prowadził Odrę Wodzisław Śląski, w której potem została asystentem Wieczorka, a następnie z nim przeniósł się do Bytomia.

Wieczorek przyszedł do Polonii przed sezonem i wówczas zastąpił Kamila Rakoczego. Niebiesko-czerwoni pod jego wodzą wygrali 12 meczów, jeden zremisowali i cztery przegrali.

W Polonii Bytom już dużo się dzieje przed rundą wiosenną. Niedawno ogłoszono pierwszy transfer (szczegóły TUTAJ), a także poznaliśmy zawodników, którzy odeszli lub mogą szukać sobie nowego klubu (szczegóły TUTAJ).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon