Rzeczodzielnia w PSZOKu
Od 1 lipca 2025, główny punkt Rzeczodzielni, działa w miejskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy al. Jana Pawła II 10. Zasada działania inicjatywy jest niezwykle prosta. Rzeczy różne (ubrania, meble, sprzęt domowy, zabawki, książki) zamiast na śmietnik - trafiają do miejsca, w którym, w ramach dalszych działań - po prostu (oczywiście za darmo) odnajdują nowego właściciela. Do tego Rzeczodzielni można przynieść wszystko, co jeszcze może się komuś przydać. Oprócz żywności, środków higienicznych i leków.
Jak to działa?
Zainteresowani oddaniem rzeczy, są zobowiązani do wypełnienia krótkiego oświadczenia. Dalej, dary przechodzą sprawdzenie wizualne przez pracownika. Jeśli nadają się do użytku - trafiają na półkę Rzeczodzielni. Zainteresowani odbiorem zgromadzonych tam rzeczy, również zobowiązani są wypełnienia oświadczenia. Wszystko po to, by potwierdzić, że są świadomi stanu przedmiotu, który zamierzają zabrać. I tyle. Cały proces jest oczywiście darmowy i co najważniejszy - bezpieczny.
Nowa filia na ternie Bytomskich Wodociągów
Z myślą o mieszkańcach, którzy - z różnych przyczyn - nie są w stanie dostarczyć konkretnych towarów do PSZOKu, powstała śródmiejska filia Rzeczodzielni. Specjalny kontener, stanął przy historycznej zabudowie Bytomskich Wodociągów, dokładniej przy ul. Zabrzańskiej 1. Podobnie jak w siedzibie głównej, filia w ten sam sposób obsługiwać będzie wszystkich zainteresowanych.
Kiedy można odwiedzać Rzeczodzielnie?
W przypadku głównej siedziby Rzeczodzielni, oddanie lub pozyskanie wybranych rzeczy jest możliwe od wtorku do piątku w godz 11:00-18:00 oraz w soboty w godz. 9:00-13:00.
W uruchomionej 4 lipca 2025, filii przy ul. Zabrzańskiej, pracownicy obsługiwać będą w każdy piątek w godz. 12:00-18:00.

Może Cię zainteresować: