Sprofanowali kościół w Szombierkach. Teraz czeka ich kara

Pod koniec kwietnia doszło do haniebnego zdarzenia. Nieznani sprawcy włamali się do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, dokonali profanacji Najświętszego sakramentu i skradli relikwię św. Faustyny. Policji udało się zatrzymać podejrzanych.

Do zdarzenia doszło nocą z 29 na 30 kwietnia. Włamywacze rozbili tabernakulum, z którego zabrali trzy cyboria (puszki z Najświętszym Sakramentem), małą monstrancję oraz relikwiarz św. Faustyny, a także ekran służący do wyświetlania tekstu pieśni. Ponadto rozsypali konsekrowane hostie po posadzce kościoła i na terenie przed nim.

Sprawą zajęli się kryminalni z bytomskiej komendy. Po przeanalizowaniu zabezpieczonych dowodów ustalono tożsamość sprawców. Byli to mężczyźni w wieku 35, 36 i 40 lat. Wszyscy zostali zatrzymaniu. W mieszkaniu pierwszego z nich znaleziono przedmioty skradzione z kościoła oraz amfetaminę i marihuanę. Jak się okazało, mężczyzna miał zaległy wyrok.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty. 35-latek w związku z wyrokiem od razu trafił do aresztu śledczego. Za posiadanie narkotyków usłyszał również dodatkowy zarzut. Pozostała dwójka została objęta policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ołtarz kościoła NSPJ w Szombierkach

Może Cię zainteresować:

Kościół w Szombierkach został sprofanowany

Autor: Redakcja Bytomski

02/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon