Suplementy Diety w Ciąży - Co Wybrać?

Ciąża to piękny czas, w którym musimy bardzo na siebie uważać, aby bezpiecznie donosić malucha, który w nas rośnie. Wiadomo, że spożywana przez nas dieta musi być bogata w odpowiednie witaminy i minerały. Nie jest to jednak jedyny wymóg, gdyż musimy również pamiętać o nawodnieniu, unikaniu niektórych produktów oraz dobrej suplementacji. Suplementy diety w ciąży to ważna sprawa, jednak na co postawić?

Suplementy Diety w Ciąży - Co Wybrać?

Suplementy Diety w Ciąży - Zdrowie Najważniejsze

Aby mieć pewność, że naszej ciąży nie grozi przerwanie, musimy odpowiednio dbać o swój organizm. Jest on odpowiedzialny za aż dwoje żyć, dlatego warto mieć pewność, że robimy wszystko, jak należy. Brak przemęczenia, zdrowa dieta bogata w ważne witaminy i makroskładniki, czy ćwiczenia wspomagające poród, to kluczowe kwestie. Oczywiście suplementy diety, to kolejna tarcza ochronna dla naszego malucha.

Każdy organizm jest w pełni indywidualny, natomiast istnieje zestaw składników, który powinna przyswajać niemal każda kobieta będąca przy nadziei. Profilaktyka jest tutaj czymś istotnym, jednak nie martwcie się, jeśli raz, czy dwa zapomnicie o przyjęciu. Ważne, aby jednak starać się przyjmować większą dawkę zalecanych witamin i minerałów niż robiłyście to dotychczas, czyli oczywiście przed czasem ciąży.

Wiele kobiet ze świata sportu robi przerwę w karierze, aby skupić się na macierzyństwie. Wiedzą, że nie mogą zamęczać się ciężkimi treningami, jednak nie rezygnują całkowicie z aktywności fizycznej. Jeśli interesuje was sport, to sprawdźcie Go Plus Bet kod promocyjny. Pomoże wam rozpocząć przygodę z obstawianiem, dzięki atrakcyjnym promocjom. Otrzymujecie opcje, takie jak:

  • Bonus Urodzinowy,
  • Zakład Bez Ryzyka,
  • Gra Bez Podatku.

Ciężarna Kobieta a Suplementy Diety

Przejdźmy do meritum, czyli kwestii tego, jakie suplementy będą najlepszą opcją dla ciężarnej kobiety. Na pierwszy ogień możemy oczywiście przedstawić, jest kwas foliowy, czyli inaczej mówiąc witamina B9. To świetny wybór, który pomaga organizmowi w prawidłowym działaniu. Wspomaga układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, jak i ten krwiotwórczy. Pomaga w procesach rozwoju komórek i ich wzrostu, a także ich rozmnażania.

Kolejnym punktem na naszej liście niezbędnych suplementów diety, jest jod. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto na niego postawić? Według wielu badań na ten temat okazuje się, że jego suplementacja ogranicza bądź nawet eliminuje pewne ryzyko. Mowa o możliwości zaburzeń neurologicznych, czy ciężkiego niedorozwoju umysłowego u waszego dziecka. Jod jest w stanie zapobiec takim niepożądanym sytuacjom.

Nie możemy także zapomnieć o witaminie D3, która ma bardzo wiele zastosowań. Przykładowo ma dobry wpływ na mineralizację kości. Co więcej, wyrównuje stosunek fosforanów oraz wapnia w układzie pokarmowym i nerkach. W dodatku poprawia ich przyswajalność. Może również zapobiegać nowotworom oraz działa stymulująca na wydzielanie przez nas insuliny. Warto się na nią zdecydować w trakcie ciąży.

Jakie Inne Witaminy Warto Stosować

Suplementy i witaminy, które wymieniliśmy powyżej, są bardzo dobrym wyjściem dla kobiet będących w ciąży. Czy warto decydować się na inne opcje tego typu? Uważamy, że te podane przez nas opcje w zupełności wam wystarczą, aby zadbać o malucha, który tworzy się wewnątrz waszego ciała. Co, jeśli czujecie, że to za mało? Warto wtedy pomyśleć o bardziej zbilansowanej diecie i lekkich ćwiczeniach.

W momencie, gdy bardzo wam zależy na tym, by wdrożyć większą suplementację, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, który waszą ciążę prowadzi. Będzie on w stanie najbardziej wspomóc was w dobieraniu odpowiednich dla siebie produktów aptecznych. Pomoc specjalisty jest w tym wypadku niezmiernie istotna.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon