Świąteczna tradycja: bytomscy policjanci będą łapać pijanych kierowców

Bytomska Policja zapowiada wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w okresie wielkanocnym. Zarówno w naszym mieście, jak i poza jego granicami na drogach pojawi się więcej patroli drogówki. Pamiętaj: Piłeś? Nie jedź.

Kluczyki i kieliszek
- Wsiadając za kierownicę po alkoholu, narażamy życie swoje, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierowca musi liczyć się z surowymi konsekwencjami - przestrzega Komenda Miejska Policji w Bytomiu.

O tym, że jazda po pijaku się nie opłaca, przekonał się pewien 42-latek, który niedawno kierował samochodem Audi A6 pod wpływem alkoholu. Policjanci z drogówki zatrzymali go do kontroli na ulicy Żołnierskiej w Górnikach. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W efekcie grozi mu teraz do dwóch lat więzienia.

W ostatnim czasie w ręce bytomskich policjantów wpadł również nietrzeźwy rowerzysta. 22-latek był jeszcze bardziej pijany, gdyż po przebadaniu alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu miał aż 2 promile alkoholu. Za jazdę po pijaku dostał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Jak w każde Święta Wielkanocne wielu Polaków zapewne wyruszy w dłuższe trasy, by spędzić ten czas z rodziną i najbliższymi. Z tego powodu na drogach można spodziewać się większego ruchu. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym Policja w całym kraju będzie prowadzić wzmożone kontrole trzeźwości. Mundurowi zapowiadają, że nie będą odpuszczać pijanym kierowcom, dlatego lepiej nie wsiadać za kółko nawet po małym kieliszku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alkomat

Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej reakcji

Lewy tytoń znaleziony w garażu

100 kg tytoniu w bytomskim garażu

Historie alkoholowe: Libacja zakończona bójką...

Bytomski2 policja1

Ochrona sklepu Tesco zatrzymała złodziei

Bytomski2 106020642

Kobieta zatrzymana i podejrzana o zabójstwo

Bytomski2 1372253943

Zatrzymano kobietę za fałszywy alarm bombowy w...

Bytomski2 policja33

Wypadek na Al. Jana Pawła