Szombierki wygrywają 8:0 i wchodzą do III ligi

Szombierki Bytom oficjalnie pożegnały się z IV ligą (pomimo tego, że mają jeszcze 2 mecze do rozegrania) i są już oficjalnie trzecioligowcem! Klub, który 7 lat temu zaczynał od B – klasy, przeszedł wszystkie szczeble rozgrywkowe, A – klasę, ligę okręgową, IV ligę, by obecnie świętować awans do 3 ligi.

Bytomski2 victoria szombierki awans

3 liga stała się faktem. Wynik 8:0 mówi sam za siebie i trudno jest opisywać każdą ze strzelonych bramek. Przez 90 minut gra toczyła się do jednej bramki i na jednej połowie boiska. Super snajperowi wiosny Sebastianowi Pączko udało się zaliczyć w życiu trzeciego hat-tricka , a resztę dołożyli Marek Kasprzyk 2 bramki, Marek Kubisz, Piotr Makowski i Rafał Kucza.

Piłkarze Szombierek po meczu na stadionie Victorii odśpiewali sakramentalne "3 liga, 3 liga, Szombierki", oblewali się szampanami, ciesząc się wspólnie z najwierniejszymi kibicami Zielonych obecnymi na tym meczu.

Podróż powrotna autokarem minęła w sekundzie, rytuał zwycięzców został powtórzony na stadionie Szombierek.

Zielony walec zaprasza wszystkich mających zielone serce na ostatni mecz sezonu u siebie z wiceliderem Górnikiem Piaski. Piłkarze już teraz deklarują pełne zaangażowanie w ten mecz, bo MISTRZ jest tylko JEDEN !