Tabletka "dzień po" od ręki: jest lista aptek w Bytomiu

Niedawno NFZ podał do publicznej wiadomości listę aptek uczestniczących w pilotażowym programie wydawanych "od ręki" tabletek ntykoncepcyjnych (niezbędną receptę wystawia zaraz przed zakupem farmaceuta). Znajdziemy na niej m.in. niektóre apteki z Bytomia.

Freepik
Farmaceutka w aptece

Dzięki programowi ministerstwa zdrowia ta forma antykoncepcji stanie się dostępniejsza, choć uczestniczy w nim póki co niewielki odsetek aptek.

Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie. Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek i ich liczba rośnie; mapa i lista są aktualizowana we wszystkie dni robocze. Informacje o aptekach (nazwa, adres itp.), które realizują program są podane w podziale na województwa. Mapa i lista dostępne są pod tym adresem.

Tabletka "dzień po" od ręki - dostępność w Bytomiu

W Bytomiu jak dotąd Ipoczątek czerwca) do programu dostępnej awaryjnej pigułki „dzień po” włączały się apteki Ziko przy ulicy Kolejowej oraz Zdrowit przy Strzelców Bytonskich i Twoja przy Piłsudskiego. Pozostałe placówki mogą składać wnioski do śląskiego oddziału NFZ (szczegóły na stronach Funduszu).

Przebudowa wiaduktow bytom

Może Cię zainteresować:

Kolejarze pozamykają przejazdy pod wiaduktami. Będą objazdy

Autor: Daniel Lekszycki

05/06/2024

Uczniowie w bytomiu zbieraja na radiowezel

Może Cię zainteresować:

Bytom: Trwa zbiórka na radiowęzeł w Szkole Podstawowej nr 51. Uczniowie chcą spełnić swoje marzenie

Autor: Redakcja Bytomski

04/06/2024

Nielegalne banery bytom 7

Może Cię zainteresować:

Nielegalne banery kandydatów PiS w Bytomiu?

Autor: Redakcja

03/06/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon