Tak się bawiliście na Dniach Bytomia. 3 dni koncertów

W ten weekend cały Bytom siętował swoje 770-lecie. Na placu Sobieskiego odbyła się wielka impreza. Gwiazd nie brakowało.

Trzydniowe święto miasta przyciągnęło prawdziwe tłumy. Momentami publiczność nie mieściła się na placu Sobieskiego i rozlewała się na ulicę Podgórną, sięgając niemal samego Rynku. Organizatorom udało się więc dobrze wstrzelić w oczekiwania bytomian, a wszystkiemu sprzyjała też słoneczna pogoda.

Repertuar koncertów był zróżnicowany. Zadbano o propozycje dla dzieci i młodzieży, a także dla osób w średnim wieku i seniorów. Najmłodsi bawili się z zespołem Siostry Wajs & Stonoga oraz popularną influencerką Julią Żugaj, z kolei starszą publikę rozbujały śląskie szlagry zaprezentowane przez artystów stacji TVS: Millę i Grzegorza Poloczka. Na scenie świetnie zaprezentowały się również bytomskie zespoły: funkowy Tukej i hiphopowy DYM KNF.

Oczywiście szczególnym zainteresowaniem cieszyły się największe gwiazdy, a tych w tym roku nie brakowało. Pierwszego dnia imprezę na całego rozhulał C-BOOL, w sobotę zagrał Bajm, a na zakończenie święta miasta wystąpili Nocny Kochanek, Smolasty oraz KULT.

W tym roku koncerty na placu Sobieskiego miały szczególną oprawę. Nad publicznością górowało 8 świetlnych wież, które nawiązywały kształtem do bytomskich landmarków, w tym m.in. szybu Krystyna, IV LO, kościoła mariackiego, czy wieży ciśnień. Na terenie imprezy nie brakowało też dodatkowych atrakcji. Pojawiły się tam dmuchańce i trampoliny dla dzieci, punkty gastronomiczne i stoiska z gadżetami.

Dni Bytomia to nie koniec obchodów jubileuszu 770-lecia miasta. To było największe wydarzenie, ale 770. rocznica nadania praw miejskich będzie obchodzona przez cały rok. Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon