Tenisista Górnika Bytom zwycięzcą debla w cyklu turniejów PZT Polish Tour. To już jego 9. tytuł

Szymon Kielan, zawodnik Górnika Bytom zwyciężył w deblu w Narodowym Pucharze Polski. Zawody we Wrocławiu rozgrywane były w ramach PZT Polish Tour. Na kortach partnerem Kielana był Kirył Kiwatcew. To już dziewiąty profesjonalny tytuł rangi ITF M15 w deblu zawodnika Górnika Bytom.

UM w Bytomiu
Szymon Kielan zwycięstwo w turnieju

Szymon Kielan z tytułem rangi ITF M15 w deblu

W miniony weekend 1-2 lipca we Wrocławiu odbył się Tegoroczny PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski, który składa się z dziewięciu imprez rangi ITF World Tennis Tour. Reprezentantem klubu Górnik Bytom był Szymon Kielan. Zawodnik rywalizował w deblu.

- Wczoraj (1 lipca) zdobyłem swój 9 profesjonalny tytuł rangi ITF M15 w deblu. Wraz z moim partnerem Kirillem Kivattsevem mieliśmy nieco utrudnione zadanie, ponieważ torba z rakietami i ubraniami mojego partnera nie doleciała do Wrocławia, co i tak nie przeszkodziło nam w zdobyciu kolejnego tytułu - poinformował w mediach społecznościowych Szymon Kielan.

Zawody we Wrocławiu rozpoczęli od wygranej z posiadaczami dzikiej karty Fryderykiem Lechnp-Wasiutyńskim (fairPlayce Poznań) i Kacprem Szymkowiakiem (UKS Sport Klub Wrocław) 6:2, 6:3, a następnie pokonali Piotra Pawlaka (WKT Mera Warszawa) i Macieja Rajskiego (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:4.

W półfinale w super tie-breaku zdołali wyeliminować czeską parę numer trzy w drabince Filip Duda i Jiri Barnat 3:6, 10-7, z kolei we wczorajszym 1 lipca finale okazali się zdecydowanie lepsi od Czechów Davida Poljaka i Daniel Paty (rozstawienie z numerem 4) 6:1, 6:3.

Oliwia Berlger wygrała mistrzostwa Polski w tenisie

Może Cię zainteresować:

Oliwia Bergler z Górnika Bytom mistrzynią Polski w tenisie. Z turnieju przywiozła 3 medale

Autor: Martyna Urban

22/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon