Trąba powietrzna zeszła z superkomórki burzowej w Bytomiu?! Polscy Łowcy Burz informują

Dziś około godz. 17 przez Bytom przeszła krótka acz intensywna burza. Miejscami solidnie polało. Jednak, jak informują Polscy Łowcy Burz, w naszym mieście zaobserwowano trąbę powietrzną. A właściwie "trąbeczkę".

Fb Polscy Łowcy Burz
Traba powietrzna bytom

Dzisiaj ok. godz. 17:30, z niewielkiej superkomórki burzowej która przechodziła przez Bytom (woj. śląskie), zeszła trąba powietrzna! - emocjonowali się dziś założyciele profilu Polscy Łowcy Burz na Facebooku.

"Trąba powietrzna pojawiła się prawdopodobnie w dzielnicy Rozbark". Post opatrzono krótkim filmem, nakręconym znad Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, na którym widać nieduży wir, kręcący się nad nieużytkami. Ale czy można to zjawisko nazwać aż trąbą powietrzną? Mamy wątpliwości.

Faktem jest, że około 17.30 przez Bytom przetoczyły się solidne masy wody. W rejonie A1 oraz drogi do Piekar Śląskich czy Tarnowskich Gór tworzyły się spore kałuże.

Nad Bytomiem można było też zaobserwować ciekawą chmurę w kształcie fali.

Wg prognozy Damiana Dąbrowskiego (pogodadlaslaska.pl) jutro (we wtorek 8 sierpnia 2023 r.) pogoda ma się nieco uspokoić. W ciągu dnia pokaże się trochę słońca. Zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane i duże z przejaśnieniami. Po południu wystąpią lokalnie przelotne opady deszczu.

Nie żyje Paweł Lis

Może Cię zainteresować:

Nie żyje Paweł Lis. Był jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy wodnych WTS Polonia Bytom

Autor: Martyna Urban

07/08/2023

Trwa rewitalizacja Kolonii Zgorzelec w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Kolonia Zgorzelec już zachwyca, a to jeszcze nie koniec rewitalizacji

Autor: Daniel Lekszycki

06/08/2023

Byt szpital1

Może Cię zainteresować:

Brakuje lekarzy. Szpital przy Żeromskiego zawiesza internę

Autor: Redakcja Bytomski

04/08/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon