Trwa przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej. Kursy tramwajów w tym rejonie zostaną wstrzymane

Remont ulic Sądowej i Piekarskiej wejdzie w nowy etap. W nadchodzących dniach planowane jest wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Sądowej. Zmiany będą wprowadzone na ponad miesiąc. Ponadto zmieniona zostanie również organizacja ruchu dla kierowców korzystających z ul. Sądowej.

Urząd Miejski w Bytomiu
Zmiany kursuów tramwajów

Zawieszenie kursów tramwajów od 18 września

Rozwieszenie i przyłączenie nowej sieci trakcji tramwajowej na słupach, przebudowa chodnika i krawężników od strony Sądu Rejonowego i Aresztu Śledczego oraz asfaltowanie jezdni. To prace, jakie od 18 września rozpoczną się na ulicy Sądowej.

- Przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej wchodzi w decydujący etap. W drugiej połowie września i w październiku wykonawca planuje prowadzenie na ul. Sądowej końcowych robót drogowych i trakcyjnych, natomiast na ul. Piekarskiej prac związanych z siecią trakcyjną, przebudową skrzyżowań, nasadzeniami zieleni oraz budową wiat przystankowych i małej architektury - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Jak dodaje zastępca prezydenta zakończenie tych prac umożliwi rozpoczęcie odbioru robót budowlanych, a także przeprowadzenie przejazdów technicznych, które są konieczne, aby uruchomić ponownie kursowanie tramwajów ul. Piekarską.

Zaplanowane od 18 września roboty trakcyjne i drogowe na ul. Sądowej będą zsynchronizowane z robotami, jakie rozpoczną się również przy ul. Tarnogórskiej, gdzie w ramach przebudowy torowiska tramwajowego z centrum do Stroszka, powstaną dwa oddzielne tory tramwajowe.

Dlatego od 18 września całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bytom pl. Sikorskiego - Stroszek Zajezdnia oraz Bytom pl. Sikorskiego - Szkoła Medyczna przy ul. Wrocławskiej. Na czas prowadzonych robót Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotuje komunikację zastępczą. O szczegółach zmian w komunikacji tramwajowej oraz zmianach w organizacji ruchu na ul. Sądowej wkrótce będzie można przeczytać na stronie www.bytom.pl oraz w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem prac, przebudowa ulicy Piekarskiej ma się zakończyć do końca października 2023 roku.

Tramwaj 38 zeromskiego

Może Cię zainteresować:

To już nie będzie najkrótsza linia tramwajowa... ale wróci zabytkowy wagon

Autor: Daniel Lekszycki

03/02/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...