Trwa przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej. Kursy tramwajów w tym rejonie zostaną wstrzymane

Remont ulic Sądowej i Piekarskiej wejdzie w nowy etap. W nadchodzących dniach planowane jest wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Sądowej. Zmiany będą wprowadzone na ponad miesiąc. Ponadto zmieniona zostanie również organizacja ruchu dla kierowców korzystających z ul. Sądowej.

Urząd Miejski w Bytomiu
Zmiany kursuów tramwajów

Zawieszenie kursów tramwajów od 18 września

Rozwieszenie i przyłączenie nowej sieci trakcji tramwajowej na słupach, przebudowa chodnika i krawężników od strony Sądu Rejonowego i Aresztu Śledczego oraz asfaltowanie jezdni. To prace, jakie od 18 września rozpoczną się na ulicy Sądowej.

- Przebudowa ulicy Sądowej i Piekarskiej wchodzi w decydujący etap. W drugiej połowie września i w październiku wykonawca planuje prowadzenie na ul. Sądowej końcowych robót drogowych i trakcyjnych, natomiast na ul. Piekarskiej prac związanych z siecią trakcyjną, przebudową skrzyżowań, nasadzeniami zieleni oraz budową wiat przystankowych i małej architektury - mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Jak dodaje zastępca prezydenta zakończenie tych prac umożliwi rozpoczęcie odbioru robót budowlanych, a także przeprowadzenie przejazdów technicznych, które są konieczne, aby uruchomić ponownie kursowanie tramwajów ul. Piekarską.

Zaplanowane od 18 września roboty trakcyjne i drogowe na ul. Sądowej będą zsynchronizowane z robotami, jakie rozpoczną się również przy ul. Tarnogórskiej, gdzie w ramach przebudowy torowiska tramwajowego z centrum do Stroszka, powstaną dwa oddzielne tory tramwajowe.

Dlatego od 18 września całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku Bytom pl. Sikorskiego - Stroszek Zajezdnia oraz Bytom pl. Sikorskiego - Szkoła Medyczna przy ul. Wrocławskiej. Na czas prowadzonych robót Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotuje komunikację zastępczą. O szczegółach zmian w komunikacji tramwajowej oraz zmianach w organizacji ruchu na ul. Sądowej wkrótce będzie można przeczytać na stronie www.bytom.pl oraz w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem prac, przebudowa ulicy Piekarskiej ma się zakończyć do końca października 2023 roku.

Tramwaj 38 zeromskiego

Może Cię zainteresować:

To już nie będzie najkrótsza linia tramwajowa... ale wróci zabytkowy wagon

Autor: Daniel Lekszycki

03/02/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon