Tunel na Zamłynie zamknięty. Wyznaczono alternatywne przejście

Przejście podziemne łączące plac Wolskiego z ulicą Zabrzańską zostało zamknięte. Wykonawca wyznaczył dla pieszych alternatywne przejście.

Zamkniety tunel pod torami

Zamknięcie tunelu jest związane z przebudową układu torowego stacji Bytom w związku z modernizacją linii kolejowej 131. W ramach prac nie tylko poprawią się parametry infrastruktury kolejowej, ale również zostaną odnowione m.in. perony, znajdująca się nad nimi hala peronowa oraz biegnące pod nimi dwa przejścia podziemne.

Pierwsze z nich zostało wyłączone z użytku już wcześniej, natomiast zachodni tunel cały czas był dostępny dla pieszych. W ostatnich dniach także jednak został zamknięty ze względów bezpieczeństwa i w celu przeprowadzenia jego przebudowy.

Na czas prowadzonych robót wykonawca wyznaczył przejście na poziomie torów (obecnie torowiska zostały rozebrane i nie odbywa się tu ruch kolejowy za wyjątkiem połączenia z Gliwicami). Trasa ma swój początek od strony dworca autobusowego i przebiega przez tymczasowy peron nr 5, gdzie zatrzymują się obecnie pociągi do Gliwic. Stamtąd piesi mogą albo przejść na peron wąskotorowy i schodami zejść na przystanki autobusowe i tramwajowe na Zamłyniu lub wybrać drogę w drugim kierunki i dojść nią do ulicy Zabrzańskiej.

Obejście zostało oznaczone żółtymi tablicami, które wskazują, gdzie należy się kierować. Przestrzegamy, aby nie przechodzić po zachodniej stronie przejazdu pod torami na przedłużeniu ulicy Jagiellońskiej/Łagiewnickiej, ponieważ jest to niebezpieczne z powodu braku chodnika (ten znajduje się po przeciwnej stronie jezdni).

Linia 131

Może Cię zainteresować:

Koniec projektowania. Rusza przebudowa torów. Będzie też remont dworca

Autor: Daniel Lekszycki

13/03/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon