Unikatowe jesienne spacery ulicami Bytomia. "Ulica marzeń. Między Bytomiem a Drohobyczem" dwa razy w sobotę 26 listopada

Bytomskie Centrum Kultury i Fundacja "W to mi graj" zapraszają w najbliższą sobotę, 26 listopada na ciekawe spacery ulicami Bytomia, inspirowane twórczością Brunona Schulza i miastem Bytom. Obowiązują zapisy, a udział jest bezpłatny.

Jesień to tęsknota duszy… Wybierzmy się zatem właśnie jesienią na spacer „Ulicą marzeń”. Wraz z teatrem Lufcik na Korbkę posłuchajmy opowieści inspirowanej dziełami Brunona Schulza, ale dotykających także miejskości Bytomia. Podziwiajmy „stare domy, polerowane wiatrami wielu dni, zabarwiające się refleksami wielkiej atmosfery, echami, wspomnieniami barw, rozproszonymi w głębi kolorowej pogody”. Podczas spotkań czeka na nas odrobina architektury, historii, muzyka oraz taniec ognia… „Będzie ta historia, wzorem tego tekstu, ciągnęła się na wielu rozgałęzionych torach i cała przetykana będzie jesiennymi myślnikami, westchnieniami i wielokropkami”.

Dwa unikatowe spacery ulicami Bytomia już w sobotę

Już w sobotę 26 listopada 2022 odbędą się unikatowe spacery ulicami Bytomia. I to aż dwa, bo o godzinie 14:00 i o godzinie 16:30. - W razie deszczu prosimy zabrać parasole - informują organizatorzy. Wstęp wolny! Miejsce rozpoczęcia spaceru: Skwer im. K. Stanek, BECEK.

Wydarzenie jest inspirowane twórczością Brunona Schulza i miastem Bytom.

Zapisy na spacer są przyjmowane pod adresem mailowym: biuro@becek.pl W tytule zgłoszenia należy wpisać odpowiednio: Spacer 14:00 lub Spacer 16:30

Projekt „Uliczne spacery. Między Bytomiem a Drohobyczem” realizowany jest przez Fundację W to mi graj i dofinansowany jest z budżetu Gminy Bytom.

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/816616689620477/816616699620476

Lech Dyblik podczas widowiska historycznego w Miechowicach

Może Cię zainteresować:

Widowisko historyczne "Walki o Miechowice 45" w 2023 roku. Wystąpią Dyblik, Gołębiewski i Pyś

Autor: Tomasz Borówka

22/11/2022

Zabiło serce Szybu Krystyna

Może Cię zainteresować:

Znów zabiło serce Szybu Krystyna w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

20/11/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon