Chłodne kaloryfery w Bytomiu. Uszkodzenia w Elektrociepłowni Zabrze mają zostać usunięte w ten weekend

Dopiero w godzinach przedpołudniowych w sobotę (21 stycznia 2023 r.) ma się rozpocząć przywracanie prawidłowych parametrów ciepła tłoczonego do sieci przez Elektrociepłownię Zabrze. Do tego czasu dostawa ciepła do części mieszkań w Bytomiu i Zabrzu odbywać się będzie ze źródeł zapasowych o mniejszej mocy. Kaloryfery mogą być zatem letnie.

pixabay.com
Grzejnik

Problem z zapewnieniem ciepłych kaloryferów na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka zaczął się w poniedziałek (16 stycznia 2023 r.). Taki był skutek awarii kotła „głównej jednostki wytwórczej” w należącej do spółki Fortum Silesia Elektrociepłowni Zabrze.

Awaria ciepłownicza w Zabrzu. Chłodne kaloryfery też w Bytomiu

Przedsiębiorstwa ciepłownicze rozpoczęły „działania optymalizacyjne”, mające na celu dostarczenie mieszkańcom ciepła ze źródeł zapasowych, przy czym jednak uprzedzono, że w pewnych obszarach ciepła tego będzie mniej, więc kaloryfery mogą być tam nieco chłodniejsze.

Równocześnie w EC Zabrze rozpoczęły się prace związane z naprawą kotła, który – jak się okazało – został uszkodzony na wysokości 42 m.

Pierwsze informacje wskazywały czwartek jako termin, kiedy zostaną przywrócone prawidłowe parametry dostaw ciepła.

Dopiero w weekend będzie cieplej

Później jednak, po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i analizie części ciśnieniowej kotła, podano, że konieczne okazało się zwiększenie zakresu prac i przywracanie prawidłowych parametrów dostaw ciepła rozpocznie się w nocy z czwartku na piątek. I ta zapowiedź nie została jednak dotrzymana. W piątek bytomski PEC przekazał, że z informacji Fortum Silesia wynika, iż konieczne okazało się dalsze zwiększenie zakresu prac.

- Serwisanci w dalszym ciągu naprawiają i wymieniają elementy ciśnieniowe kotła, prace były prowadzone przez całą noc i będą dziś kontynuowane. Fortum Silesia przewiduje, że przywracanie prawidłowych parametrów ciepła rozpocznie się w sobotę w godzinach przedpołudniowych – czytamy w komunikacie.
Kaloryfer

Może Cię zainteresować:

Zimne kaloryfery w Bytomiu. Firma Fortum podała termin usunięcia awarii

Autor: Maciej Poloczek

19/01/2023

Płuca smogowe Katowice

Może Cię zainteresować:

Od 3 stycznia wchodzą w życie zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Autor: Michał Wroński

02/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon