Zimne kaloryfery w Bytomiu. Firma Fortum podała termin usunięcia awarii

Za oknami znowu zima, a kaloryfery ledwo letnie - tak od kilku dni jest w Bytomiu. Powód to awaria kotła w zabrzańskiej elektrociepłowni. Dziś (19 stycznia 2023 r.) kocioł powinien zostać naprawiony.

fot. pixabay.com
Kaloryfer

Do awarii systemu ciśnieniowego kotła w EC Zabrze doszło w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. Od tego czasu w bytomskich mieszkaniach kaloryfery są ledwo letnie. Dotyczy to Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku oraz os. Arki Bożka.

- Dostawa ciepła do mieszkańców Zabrza oraz Bytomia odbywa się ze źródeł zapasowych o mniejszej mocy ciepła, co skutkować może zakłóceniami w dostawie ciepła. Fortum Silesia S.A. prowadzi prace mające na celu przywrócenie prawidłowej pracy systemu – informują w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Kiedy kaloryfery w Bytomiu znów będą ciepłe?

Bytomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zabezpieczyło dostawę ciepła, ale przy znacznym ograniczeniu mocy cieplnej dostarczanej przez Fortum Silesia, obniżony jest komfort cieplny. Awarię udało się już zlokalizować i trwa naprawa kotła.

- Fortum Silesia S.A. przewiduje, że rozpalanie kotła rozpocznie się w czwartek 19 stycznia, w godzinach wieczornych, a w nocy z czwartku na piątek rozpocznie się przywracanie prawidłowych parametrów ciepła – dodają w WCZK.

Podkrecanie kaloryfera

Może Cię zainteresować:

Problemy z dostawami ciepła w Bytomiu trwają. Kiedy uda się naprawić usterkę w EC Zabrze?

Autor: Patryk Osadnik

18/01/2023

Termostat kaloryfera

Może Cię zainteresować:

Awaria w Fortum. Kaloryfery w Bytomiu i Zabrzu będą chłodniejsze

Autor: Daniel Lekszycki

16/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon