W Bytomiu odbyły się Narodowe Mistrzostwa Polski. Wśród kobiet triumfowała zawodniczka Górnika Bytom

Na kortach klubu Gónik Bytom tenisowych rozgrane zostały Narodowe Mistrzostwa Polski. Wśród kobiet triumfowała zawodniczka Górnika Bytom Weronika Falkowska, pokonując Martę Leśniak z KT Kubala Ustroń. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Ciaś z zespołu KT Kubala Ustroń, który w finale pokonał zawodnika Górnika Bytom.

UM w Bytomiu
Weronika Falkowska zwyciężyła Narodowe Mistrzostwa Polski w Tenisie

Weronika Falkowska z Górnika Bytom zwyciężczynią Narodowych Mistrzostw Polski

Na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom odbyły się 97. Narodowe Mistrzostwa Polski. Zawody o randze ogólnopolskiej już po raz czwarty rozgrywane były w Bytomiu.

- Bytom po raz kolejny był gospodarzem Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, w których świetnie spisali się tenisiści i tenisistki Górnika Bytom. Zarówno w singlu, jak i w deblu nasi reprezentanci spisali się na medal - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Weronika Falkowska. Zawodniczka Klubu Sportowego Górnik Bytom pokonała Martę Leśniak z KT Kubala Ustroń 6:2, 3:6, 6:3. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Ciaś z zespołu KT Kubala Ustroń, który pokonał zawodnika Górnika Bytom Martyna Pawelskiego 7:5, 6:0. Ponadto po raz pierwszy równolegle z 'Narodowymi Mistrzostwami Polski toczyły się na kortach w Bytomiu Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach, indywidualnie i drużynowo.

- Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie już po raz czwarty z rzędu odbywają się na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom. W tegorocznych mistrzostwach obsada była bardzo ciekawa, nawet w odniesieniu do tej z roku ubiegłego czy sprzed dwóch lat - mówi Dariusz Łukaszewski, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Kto zagrał na bytomskich kortach?

Na bytomskim kortach zagrali m.in. obrońca tytułu w singlu Daniel Michalski, Martyn Pawelski z Górnika Bytom czy Maks Kaśnikowski, a wśród kobiet Weronika Falkowska, która wygrała w czerwcu prestiżowy turniej ITF w Austrii oraz Katarzyna Kawa, Martyna Kubka czy Anna Hertel. Przypomnijmy, że tytułu wywalczonego przed rokiem w Bytomiu nie broniła Magdalena Fręch (PZT Team/Górnik Bytom), ponieważ po występie na trawie w Wimbledonie zdecydowała się na udział w turnieju na twardych kortach w amerykańskich turniejach podprowadzających do US Open.

15 lipca na kortach Górnika Bytom zwycięstwo w grze podwójnej odnieśli pochodzący z Bytomia Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro), pokonując w finale 5:7, 6:2, 10-4 Olafa Pieczkowskiego (KT Januszkowo-Olsztyn) i Filipa Pieczonkę (Gdańska Akademia Tenisowa). Triumfatorzy zdobyli 15 tysięcy złotych premii do podziału na parę, a ich finałowi rywale podzielili się sumą 8 tys. zł.

Na zakończenie sobotniej rywalizacji poznaliśmy także triumfatorki gry podwójnej, którymi zostały Weronika Falkowska (Górnik Bytom) i Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała). W finale pokonały Walerię Daraszuk (Calisia Tenis Pro) i Darię Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:1.

Szymon Kielan zwycięstwo w turnieju

Może Cię zainteresować:

Tenisista Górnika Bytom zwycięzcą debla w cyklu turniejów PZT Polish Tour. To już jego 9. tytuł

Autor: Martyna Urban