W bytomskiej noclegowni zorganizowano kolejną wigilię dla osób bezdomnych

Choć grudniowe święta, na myśl przywodzą ciepłe, rodzinne chwile spędzone w przytulnych, udekorowanych przestrzeniach, warto zwrócić uwagę na problemy wykluczonych społecznie. To szczególnie trudny czas dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności. Z myślą o nich - na terenie bytomskiej noclegowni, odbyła się symboliczna wigilia i wspólne kolędowanie.

Takie wydarzenie, na terenie Noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Kosynierów odbyło się już po raz 6. Wszystko w ramach Wielkiej Świątecznej Akcji Dobroczynnej organizowanej przez Fundację Petralana.

Zgodnie z grudniową tradycją, działania wolontariuszy skupione były na trzech grupach. Mowa o dzieciach objętych opieką świetlic środowiskowych, dla których przygotowano blisko 300 upominków świątecznych. Pomoc dotarła także do potrzebujących rodzin z Karbia i Bobrka. Tylko w tym roku, przygotowano blisko 100 specjalnych paczek. Charytatywne, bożonarodzeniowe działania zwieńczyła wigilia dla osób bezdomnych w Szombierkach.

Podczas środowego (20 grudnia 2023) spotkania, nie zabrakło radosnego kolędowania. Część podopiecznych pokonała barierę wstydu i przyłączyła się do wspólnego śpiewania. Wszyscy bezdomni otrzymali zestawy świątecznych potraw oraz drobne upominki. Z takiej pomocy skorzystało ponad 80 osób. Dla części z nich - to pierwsze święta bez dachu nad głową.

Wydarzenie na terenie noclegowni zostało sfinansowane przez Fundację Petralana i Koksownię Bytom przy wsparciu Kolei Śląskich.


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon