W Łagiewnikach powstanie nowy plac zabaw. Ruszyła modernizacja przy ulicy Palińskiego

Plac zabaw przy ulicy Palińskiego przejdzie modernizację. W ramach prac zamontowane zostaną nowe urządzenia zabawowe oraz ścianka wspinaczkowa. Koszt inwestycji to prawie 90 tysięcy złotych.

W Łagiewnikach powstaje nowy plac zabaw

Plac zabaw przy ulicy Palińskiego w Łagiewnikach eksploatowany był przez co najmniej kilka lat. Mieszkańcy oraz radny Krzysztof Gawenda wnioskowali o modernizację obiektu, wniosek poparty był troską o bezpieczeństwo najmłodszych. Bytomski magistrat na prośbę bytomian podjął się remontu placu zabaw.

- Sukcesywnie remontujemy i modernizujemy miejskie place zabaw, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. W Łagiewnikach po okresowej kontroli placu zabaw zdecydowaliśmy się na jego kompleksową modernizację. Wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się nowe urządzenia, a cały obiekt zostanie ogrodzony - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Plac zabaw przy ul. Palińskiego ma powierzchnię około 285 mkw. Wykonawca wyłoniony w przetargu - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „FIGLER” ze Zbrosławic ma trzy miesiące na realizację wszystkich zaplanowanych robót na placu zabaw. Obejmują one najpierw demontaż starych urządzeń, prace ziemne i montaż nowych urządzeń zabawowych: wielofunkcyjnego zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią i piaskownicą, ścianką wspinaczkową a także huśtawek, bujaka, labiryntu oraz ławek i koszy na śmieci.

Plac zabaw zostanie również dodatkowo doświetlony trzema latarniami, ogrodzony, a jego nawierzchnia podzielona na trzy części: piaszczystą, z płyt gumowych oraz trawiastą. Inwestycja ma zakończyć się do końca 2023 roku.

Park Miechowice remont

Może Cię zainteresować:

Koniec rewitalizacji Parku Ludowego w Miechowicach. Powstał nowy plac zabaw, a alejki przeszły remont

Autor: Martyna Urban

07/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon