W Łagiewnikach powstanie nowy plac zabaw. Ruszyła modernizacja przy ulicy Palińskiego

Plac zabaw przy ulicy Palińskiego przejdzie modernizację. W ramach prac zamontowane zostaną nowe urządzenia zabawowe oraz ścianka wspinaczkowa. Koszt inwestycji to prawie 90 tysięcy złotych.

W Łagiewnikach powstaje nowy plac zabaw

Plac zabaw przy ulicy Palińskiego w Łagiewnikach eksploatowany był przez co najmniej kilka lat. Mieszkańcy oraz radny Krzysztof Gawenda wnioskowali o modernizację obiektu, wniosek poparty był troską o bezpieczeństwo najmłodszych. Bytomski magistrat na prośbę bytomian podjął się remontu placu zabaw.

- Sukcesywnie remontujemy i modernizujemy miejskie place zabaw, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. W Łagiewnikach po okresowej kontroli placu zabaw zdecydowaliśmy się na jego kompleksową modernizację. Wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się nowe urządzenia, a cały obiekt zostanie ogrodzony - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Plac zabaw przy ul. Palińskiego ma powierzchnię około 285 mkw. Wykonawca wyłoniony w przetargu - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „FIGLER” ze Zbrosławic ma trzy miesiące na realizację wszystkich zaplanowanych robót na placu zabaw. Obejmują one najpierw demontaż starych urządzeń, prace ziemne i montaż nowych urządzeń zabawowych: wielofunkcyjnego zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią i piaskownicą, ścianką wspinaczkową a także huśtawek, bujaka, labiryntu oraz ławek i koszy na śmieci.

Plac zabaw zostanie również dodatkowo doświetlony trzema latarniami, ogrodzony, a jego nawierzchnia podzielona na trzy części: piaszczystą, z płyt gumowych oraz trawiastą. Inwestycja ma zakończyć się do końca 2023 roku.

Park Miechowice remont

Może Cię zainteresować:

Koniec rewitalizacji Parku Ludowego w Miechowicach. Powstał nowy plac zabaw, a alejki przeszły remont

Autor: Martyna Urban

07/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plac zabaw lagiewniki bytom 08

Zaniedbany plac zabaw w Bytomiu zmieni się w wypasiony

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...