W Miechowicach rozpoczyna się remont dróg. Utrudnienia w ruchu potrwają przez 2 tygodnie

W Miechowicach rozpocznie się remont kilku ulic. Miejski Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu wyznaczył listę zmian w ruchu drogowym które będą obowiązywać od 11 do 25 sierpnia. O ich przestrzeganie apeluje magistrat i bytomska komenda policji.

Mapy Google
Remont Miechowice

Remont dróg w Miechowicach. Kierowców czekają utrudnienia

Od piątku, 11 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni dróg w dzielnicy Miechowice. Miejski Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu poinformował, że prace wykonywane będą w ciągu ulic: Reptowskiej, Nowej, Michaloka, Samotnej, Barlickiego i Bławatkowej, które będą polegać na:

  • wprowadzeniu strefy ograniczonej prędkości TEMPO 30,
  • likwidacji istniejącej strefy zamieszkania na drogach wewnętrznych i wprowadzeniu oznakowania „strefy ruchu”,
  • wprowadzeniu oznakowania skrzyżowań równorzędnych, oznakowanych poziomo na wlotach znakami P-14 oraz na newralgicznych skrzyżowaniach znakami pionowymi A-5,
  • likwidacji istniejących progów zwalniających i wprowadzeniu w nowych lokalizacjach progów poduszkowych,
  • wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Nowej na odcinku od połączenia z ulicą Reptowską w kierunku Przedszkola Miejskiego (do wysokości wjazdu przy posesji ulicy Reptowskiej 74-82) wraz z uporządkowaniem parkowania na tym odcinku przy zastosowaniu poziomych linii P-19, w pozostałym zakresie ulica Nowa pozostanie dwukierunkowa,
  • wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Samotnej od ulicy Reptowskiej w kierunku ulicy Nowej,
  • wprowadzeniu 6 stanowisk zastrzeżonych do krótkiego postoju w rejonie szkoły podstawowej oraz przedszkola miejskiego,
  • wprowadzeniu wzdłuż ulicy Reptowskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Michaloka do wysokości posesji ulicy Reptowskiej 70 uporządkowania parkowania poprzez wyznaczenie stanowisk postojowych poziomymi liniami P-19.

Ponadto magistrat poinformował o pozostałych pracach prowadzonych na terenie Miechowic. - Od środy 9 sierpnia planowane jest rozpoczęcie robót drogowych na ul. Stolarzowickiej od ul. Styczyńskiego do ul. Felińskiego w Miechowicach oraz ul. Długiej od ul. Wyszyńskiego do ul. Modrzewiowej na osiedlu Ziętka. Remont dróg będzie uzależniony od panujących warunków atmosferycznych - zawiadamia urząd.

Przebudowa przejazdu

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa torowiska tramwajowego. Przejazd na ul. Węglowej będzie nieczynny przez 11 dni

Autor: Martyna Urban

12/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon