W Teatrze Rozbark zmierzą się bokserzy z Polski, Ukrainy, Anglii i Czech

W przyszły weekend w Teatrze Rozbark odbędzie się XVII Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego. Udział w nim wezmą pięściarze m.in. z Polski, Ukrainy, Anglii oraz Czech. Ich zmagania obserwować będzie Marian Kasprzyk, legendarny polski bokser i zdobywca dwóch medali olimpijskich. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

fot UM Bytom
Międzynarodowy Memoriał Leszka Błażyńskiego w Bytomiu

Ostatni raz Memoriał Błażyńskiego był organizowany w Teatrze Rozbark w roku 2019. Później pięściarze przenieśli się do Hali na Skarpie.

- Oba obiekty mają sporo atutów. Zarówno w Teatrze Rozbark, jak i w Hali na Skarpie jest profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie. Dodatkowo placówka przy ulica Kilara 29 jest bardzo klimatyczna i urokliwa. Warto podkreślić, że w tym miejscu w przeszłości znajdowała się cechownia kopalni Rozbark, gdzie w latach 70. odbywały się pojedynki bokserskie – mówi Damian Jonak, pięściarz zawodowy, który pomaga przy organizacji memoriału.

Bytomską Akademię Boksu będzie reprezentował m.in. jeden z najzdolniejszych polskich pięściarzy, Nikolas Pawlik, wicemistrz Europy juniorów.

Turniejowe zmagania w obserwować będzie Marian Kasprzyk, legendarny polski bokser, zdobywca dwóch medali olimpijskich (brązu na IO w Rzymie w 1960 r. i złota na IO w Tokio w 1964 r. gdzie w finałowym pojedynku walczył ze złamanym kciukiem).

- Memoriał Leszka Błażyńskiego to gwarancja ciekawych walk, bardzo dobrej organizacji i okazja do spotkania z przyjaciółmi i kibicami. Chcę też oczywiście uczcić pamięć Leszka, który był dobrym kompanem – podkreśla Kasprzyk.

Patron turnieju, Leszek Błażyński był dwukrotnym brązowym medalistą olimpijskim (1972, 1976), mistrzem (1977) i wicemistrzem Europy (1971) oraz dwukrotnym mistrzem Polski (jego trofea będzie można zobaczyć podczas memoriału). Stoczył 317 pojedynków (282 wygrał – 4 zremisował – 31 przegrał). Charakteryzował go ofensywny styl walki, znakomita technika i wielka ambicja.

Teledysk tancerzy Teatru Rozbark nakręcony w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Tancerze teatru Rozbark nakręcili w Bytomiu teledysk. Ulice miasta stały się dla nich inspiracją

Autor: Martyna Urban

18/05/2023

Byt nagranie w teatrze rozbark

Może Cię zainteresować:

Zespół „Śląsk” kręci film w Teatrze Rozbark

Autor: Redakcja Bytomski

27/08/2020

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon