Wanda Nowicka ma nowe biuro w Bytomiu: Bardzo zależy mi na kontaktach z mieszkańcami

W niedzielę, 28 sierpnia, przy ul. Moniuszki 15 w Bytomiu otwarte zostało biuro posłanki Wandy Nowickiej z Nowej Lewicy. - Mam nadzieję, że dzięki temu będę pojawiała się w Bytomiu jeszcze częściej. Taka jest idea biura poselskiego - mówi Wanda Nowicka.

FB: Wanda Nowicka
Wanda Nowicka

Dlaczego z całego okręgu wyborczego (Bytom, Gliwice, Zabrze, pow. gliwicki, pow. tarnogórski) zdecydowała się pani akurat na nowe biuro poselskie w Bytomiu?
Od początku kadencji chciałam mieć kilka biur poselskich. Może nie we wszystkich dużych miastach okręgu wyborczego, bo jest ich kilka, ale na pewno w Bytomiu, ponieważ to miejsce ma w sobie coś wyjątkowego. Najpierw otworzyłam biuro poselskie w Zabrzu, a dopiero teraz udało się w Bytomiu, ale jestem z tego bardzo zadowolona, ponieważ lokal znajduje się w centrum miasta, nie na uboczu, a do tego mam w nim wspaniałych asystentów społecznych, którzy już na co dzień mnie reprezentują, umawiają na spotkania z mieszkańcami itd.

Będzie się pani osobiście pojawiała w biurze poselskim?
Mam nadzieję, że dzięki temu będę pojawiała się w Bytomiu jeszcze częściej. Taka jest idea biura poselskiego. Bardzo zależy mi na kontaktach z mieszkańcami. Chciałabym również zaangażować się w działalność inicjatyw, które tworzą bytomianki. Mam tutaj na myśli chociażby Piękną Stronę Miasta czy Ligę Kobiet Nieobojętnych - uznaną markę lokalną, która robi dużo wspaniałych rzeczy dla miasta i jego mieszkańców. Cieszę się, że jestem z nimi w kontakcie i mam nadzieję, że wspólnie zrobimy coś dobrego.

Wanda Nowicka

Może Cię zainteresować:

Wanda Nowicka otwiera biuro poselskie w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

26/08/2022

Rok do końca kadencji to dość nietypowy czas na otwarcie biura poselskiego.
Posłom przysługują lokale z zasobów miejskich, jednak w Bytomiu i Gliwicach miałam spore problemy, aby znaleźć odpowiednie miejsca - dobrze usytuowane i spełniające wszystkie wymogi. W końcu zdecydowałam się na najem w cenie rynkowej i nie żałuję. Chciałabym w przyszłości otworzyć jeszcze jedno biuro poselskie, np. w Tarnowskich Górach. Zobaczymy, co przyniesie czas.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wanda Nowicka

Wanda Nowicka otwiera biuro poselskie w Bytomiu

Marek Kalita, aktor filmowy i teatralny

Znani ludzie z Bytomia, o których nie wiedziałeś

Parafia Ewangelicko Augsburska w Miechowicach chce przyjąć uchodźców

Parafia w Bytomiu chce przyjąć uchodźców z granicy

Byt mariusz wolosz prezydent bytoma otrzymal votum zaufania

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz otrzymał wotum...

Byt gotowka

Ponad 20 milionów wpłynęło do bytomskiej kasy

Bytomski4 wniosekref

Nie będzie dzierżawy BPK oraz referendum....

Bytomski2 1372147493

W poniedziałek głosowanie w sprawie ulgi dla...