Wanda Nowicka ma nowe biuro w Bytomiu: Bardzo zależy mi na kontaktach z mieszkańcami

W niedzielę, 28 sierpnia, przy ul. Moniuszki 15 w Bytomiu otwarte zostało biuro posłanki Wandy Nowickiej z Nowej Lewicy. - Mam nadzieję, że dzięki temu będę pojawiała się w Bytomiu jeszcze częściej. Taka jest idea biura poselskiego - mówi Wanda Nowicka.

FB: Wanda Nowicka
Wanda Nowicka

Dlaczego z całego okręgu wyborczego (Bytom, Gliwice, Zabrze, pow. gliwicki, pow. tarnogórski) zdecydowała się pani akurat na nowe biuro poselskie w Bytomiu?
Od początku kadencji chciałam mieć kilka biur poselskich. Może nie we wszystkich dużych miastach okręgu wyborczego, bo jest ich kilka, ale na pewno w Bytomiu, ponieważ to miejsce ma w sobie coś wyjątkowego. Najpierw otworzyłam biuro poselskie w Zabrzu, a dopiero teraz udało się w Bytomiu, ale jestem z tego bardzo zadowolona, ponieważ lokal znajduje się w centrum miasta, nie na uboczu, a do tego mam w nim wspaniałych asystentów społecznych, którzy już na co dzień mnie reprezentują, umawiają na spotkania z mieszkańcami itd.

Będzie się pani osobiście pojawiała w biurze poselskim?
Mam nadzieję, że dzięki temu będę pojawiała się w Bytomiu jeszcze częściej. Taka jest idea biura poselskiego. Bardzo zależy mi na kontaktach z mieszkańcami. Chciałabym również zaangażować się w działalność inicjatyw, które tworzą bytomianki. Mam tutaj na myśli chociażby Piękną Stronę Miasta czy Ligę Kobiet Nieobojętnych - uznaną markę lokalną, która robi dużo wspaniałych rzeczy dla miasta i jego mieszkańców. Cieszę się, że jestem z nimi w kontakcie i mam nadzieję, że wspólnie zrobimy coś dobrego.

Wanda Nowicka

Może Cię zainteresować:

Wanda Nowicka otwiera biuro poselskie w Bytomiu

Autor: Maciej Poloczek

26/08/2022

Rok do końca kadencji to dość nietypowy czas na otwarcie biura poselskiego.
Posłom przysługują lokale z zasobów miejskich, jednak w Bytomiu i Gliwicach miałam spore problemy, aby znaleźć odpowiednie miejsca - dobrze usytuowane i spełniające wszystkie wymogi. W końcu zdecydowałam się na najem w cenie rynkowej i nie żałuję. Chciałabym w przyszłości otworzyć jeszcze jedno biuro poselskie, np. w Tarnowskich Górach. Zobaczymy, co przyniesie czas.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon