Wiekowa uliczka pełna sztuki. Festiwal Sztuki Wysokiej już po raz 24.

Ulica Jainty - jedna z najstarszych i najbardziej urokliwych w Bytomiu - po raz kolejny stanie się centrum wydarzeń w ramach 24. edycji Festiwalu Sztuki Wysokiej. Początek już dziś wieczorem!

Ewa Zielińska
Festiwal Sztuki Wysokiej 2019

Dzięki festiwalowi organizowanemu przez Pracownię Stalowe Anioły i Fundację Śląskie Obrazy sztuka od ponad dwóch dekad wychodzi do ludzi, a nie ludzie do sztuki. W ulicznej przestrzeni publiczność bez względu na wiek, czy status materialny może doświadczyć różnych form artystycznego wyrazu.

W tym roku na festiwalu zostanie zaprezentowanych ok. 150 prac polskich i zagranicznych twórców. Ponadto tego wieczoru zostanie rozstrzygnięty konkur XIII Małego Festiwalu Sztuki Wysokiej. Dla festiwalowej widowni zagrają Samuel Baron (gitara akustyczna, wokal), Maria Strzelczyk (skrzypce), Dominik Strycharski oraz Michael Jones i Przyjaciele. W programie znalazły się także spektakl przygotowany przez studentów Wydziału Teatru Tańca AST, pokaz animacji Ewy Jaworskiej i Justyny Stefańczyk oraz pokaz audiowizualny Daniela Kusaka.

Początek festiwalu zaplanowano na 19:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon