Wracają pociągi do Gliwic. Dojadą na miejsce w kilkanaście minut

Długo wyczekiwane połączenie kolejowe z Gliwicami powróci do rozkładu jazdy. Dzięki niedawno zakończonym przebudowom torowisk pociągi dotrą do celu w zaledwie kilkanaście minut!

ARC
Pociąg Bytom-Gliwice

W maju zapowiedziano przywrócenie regularnego kursowania pociągów pomiędzy Bytomiem a Gliwicami. Przewozy będą realizowane taborem Kolei Śląskich, natomiast finansowanie połączenia zapewni Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Pociągi wyruszą w trasę wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, co nastąpi w niedzielę 12 grudnia.

Składy będą odjeżdżać z peronu IV bytomskiego dworca. Pokonanie trasy pomiędzy Bytomiem i Gliwicami zajmie im zaledwie 19 minut. Dla porównania autobus linii 850 potrzebuje na to aż 43 minuty. Tak krótki czas przejazdu osiągnięto dzięki niedawnym modernizacjom linii kolejowych 132 i 147, w efekcie czego pociągi mogą osiągać prędkość nawet 100 km/h. Ponadto na trasie nie będzie żadnych przystanków.

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy pociągi będą odjeżdżać z Bytomia do Gliwic przez cały dzień począwszy od 4:37 do 23:22.

Powrót po 8 latach

Ostatni raz bytomianie mogli korzystać z regularnego połączenia kolejowego z Gliwicami w 2013 roku. Od tamtego czasu ruch osobowy na tej trasie właściwie zaniknął. Wyjątkiem były okresowe przekierowania pociągów spowodowane przebudowami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon