Wychowanka placówki opiekuńczej ukrywała się w pustostanie. Przebywał z nią 30-letni mężczyzna

W wyłączonym z użytkowania budynku przy ulicy Piłsudskiego strażnicy miejscy zauważyli dwie osoby. Okazało się, że są nimi: wychowanka placówki opiekuńczej, która uciekła z ośrodka i poszukiwany listami gończymi 30-letni mężczyzna. Oboje zostali zatrzymani.

ARC
Policja

Dwie osoby poszukiwane zostały odnalezione przy ul. Piłsudskiego

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 maja. W pustostanie przy ulicy Piłsudskiego strażnicy miejscu podjęli interwencję wobec dwóch przebywających tam osób. W trakcie czynności 30-letni mężczyzna był agresywny wobec funkcjonariuszy i znieważył ich. Na miejsce wezwano patrol policji.

Po przybyciu mundurowych na miejsce okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany czterema listami gończymi, w tym między innymi za oszustwo i groźby karalne. Poszukiwany ukrywał się przed organami ścigania przez kilka lat. Natomiast 17-letnia dziewczyna uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej i również była poszukiwana.

Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Dodatkowo odpowie także za znieważenie funkcjonariuszy publicznych, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Samochód ciężarowy przewrócił się na ulicy Celnej

Może Cię zainteresować:

Samochód ciężarowy przewrócił się na ulicy Celnej. Droga przez kilka godzin była nieprzejezdna

Autor: Martyna Urban

24/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon