Wypadek na ulicy Mickiewicza w Bytomiu. Samochód osobowy zderzył się z autobusem

Na ulicy Mickiewicza kierowca samochodu osobowego marki Ford nie zastosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym autobusie komunikacji miejskiej. Na skutek wypadku dwie osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana.

Czytelnik
Wypadek Mickiewicza Bytom

AKTUALIZACJA 30.10.2022 r., godz. 11:34

Jak poinformowała Anna Oczkiewicz, rzeczniczka prasowa bytomskiej komendy, trzy osoby podróżujące samochodem osobowym, w tym kierowca pojazdu, zostali przetransportowani do szpitala, w celu udzielenia pomocy medycznej. Lekarze po odbytej konsultacji medycznej określili stan poszkodowanych jako dobry.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 października około godziny 9:21. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki Ford nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu autobusowi komunikacji miejskiej linii nr 104, doprowadzając tym samym do zderzenia z pojazdem.

- Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym 15 strażaków. Dwie osoby wymagały udzielenia pomocy medycznej przez ZRM - wyjaśnia Wojciech Krawczyk, rzecznik prasowy bytomskiej straży pożarnej.

Pasażerowie autobusu o własnych siłach opuścili autobus. Miejsce zdarzenia aktualnie jest zablokowane - trwają działania służb. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon