X Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu. Trwają zapisy na charytatywne wydarzenie sportowe

Stowarzyszenie Mybytomianie po raz dziesiąty organizuje charytatywne wydarzenie pn. "Bieg Świętych Mikołajów". Osoby zainteresowane akcją mogą zapisywać się poprzez stronę elektroniczne zapisy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

UM w Bytomiu
Bieg Świętych Mikołajów

"Bieg Świętych Mikołajów" został zorganizowany po raz pierwszy w 2013 roku. Wówczas stowarzyszenie "Mybytomianie' chciało zaktywizować mieszkańców miasta do udziału w akcjach społecznych.

- I tak zaczęła się nasza przygoda z bieganiem, z pomaganiem, ze Świętym Mikołajem. Udało nam się zachęcić bytomian, ale także mieszkańców metropolii i bardziej odległych miejscowości z kraju, a nawet spoza jego granic, że każdy może być Świętym Mikołajem - wyjaśniają organizatorzy.

Stowarzyszenie co roku wspiera innego potrzebującego

Zgodnie z założeniem wydarzenia, organizatorzy co roku wspierają innego potrzebującego lub stowarzyszenie. Tegoroczny dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Wspólnoty Burych Misiów.

- Cieszy nas, że nasz Bieg przyciąga z każdym rokiem większą ekipę Świętych Mikołajów, zarówno tych najmniejszych przedszkolaków, poprzez dzieci szkolne, do dorosłych, biegających i uprawiających nordic walking - zaznaczają inicjatorzy.

W tym roku akcja odbędzie się w sobotę, 3 grudnia na bytomskim rynku. Zapisu na bieg można dokonać poprzez stronę elektronicznezapisy.pl. W tym roku opłata za udział w każdym ze startów: biegu głównym na dystansie 4,5 km oraz marszu Nordic Walking wynosi 30 złotych. Natomiast bieg dla dzieci na dystansie 100, 200 oraz 400 metrów jest bezpłatny. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 listopada 2022 roku.

Organizatorzy zastrzegają, że istnieje również możliwość zapisania się w biurze zawodów, w przypadku, gdy limit uczestników biegu w dniu zawodów nie przekroczy 300 osób.

Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Święci Mikołajowie znów przebiegną ulicami Bytomia, aby wesprzeć Wspólnotę Burego Misia

Autor: Patryk Osadnik

30/11/2021

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon