Zakonnik z Bytomia gwałcił dzieci w podziemiach kościoła św. Wojciecha. - Nie zasługuje na nazywanie go księdzem - mówi Kamil, jego ofiara

ARC
Kościół św. Wojciecha, Bytom

Nowe fakty w sprawie zakonnika molestującego dzieci z Bytomia. Miał je więzić w podziemiach kościoła św. Wojciecha. "Uwaga" dotarła do ofiar duchownego.

O sprawie zakonnika - franciszkanina z parafii św. Wojciecha w Bytomiu, który jest oskarżony o zgwałcenie i molestowanie seksualne nieletnich, pisaliśmy jako pierwsi w 22 października 2021 r.

Zakonnik z Bytomia podejrzany o zgwałcenie chłopca i doprowadzenie do innych czynności seksualnych dwóch kolejnych. Został aresztowany

Teraz, za sprawą reportażu programu "Uwaga" w TVN wychodzą na jaw nowe fakty w tej sprawie. "Uwaga" dotarła m.in. do jednej z trzech ofiar zakonnika - niepełnosprawnego ministranta z parafii św. Wojciecha w Bytomiu, który został skrzywdzony przez duchownego po raz pierwszy gdy miał 13 lat. 

To działo się w podziemiach kościoła - mówi ofiara zakonnika z Bytomia

- To działo się w podziemiach kościoła. Schodzi się schodami i tam jest taka salka – opowiada w reportażu "Uwagi" Kamil.: - Najgorzej było, kiedy chciałem mu uciec. Używał przemocy, trzymał mnie za ręce. Po tym wylądowałem w szpitalu w związku z problemami żołądkowymi. 

Jego mama dodaje, że domyślała się, że coś jest nie tak, ale Kamil nie chciał jej opowiedzieć, co się dzieje. 

- On nie zasługuje na nazywanie go księdzem. To pedofil - mówi w reportażu "Uwagi" Kamil.

Inna ofiara zakonnika mówi: - Masturbował mnie. Ja udawałem, że spałem. Zazwyczaj to było na wyjazdach, nic nie mówiłem, bo co ja bym zrobił, jak on wpadłby w furię? Bałem się wtedy, że coś mi zrobi, dziś już się nie boję.

Zakonnik miał częsty kontakt z dziećmi. Był opiekunem ministrantów, prowadził zajęcia dla dzieci. Często wyjeżdżał z nimi na wakacje, nawet w pojedynkę. 

Zakonnik z Bytomia nie przyznaje się do winy

Przypomnijmy, że franciszkanin z Bytomia został aresztowany w marcu 2021 r. Przestawiono mu trzy zarzuty.

- Jest on podejrzany obecnie o trzy czyny o charakterze seksualnym, popełnione na szkodę małoletnich poniżej lat 15, w tym zgwałcenia i doprowadzenia do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz dotyczące rozpijania małoletnich - mówi prokurator Marek Furdzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Sprawę do prokuratury zgłosiła Prowincja Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych, czyli franciszkanie z katowickich Panewnik.

Oskarżony zakonnik nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. 

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Seria dewastacji i włamań do lokali gastronomicznych

Zatrzymany ws. zabójstwa Piotr W.

Po 21 latach zapadł wyrok ws. zabójstwa bytomianki

Narkotyki w mieszkaniu w centrum Bytomia

Kilogram narkotyku w mieszkaniu w centrum Bytomia

Uciekał przed policją w Siemianowicach Śląskich

Bytomianin uciekał przed policją i porzucił 3-letnie dziecko

Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Wręczył policjantom łapówkę. Ci nie połakomili się