Zamieszkaj pod lasem. Miasto sprzedaje kilkanaście działek

Stolarzowice to zupełnie inna dzielnica, niż reszta Bytomia. Panuje tu iście wiejski klimat, w którym dominuje zabudowa jednorodzinna, rozległe pola i łąki oraz las. Jest okazja, by osiedlić się w tym pięknym miejscu, bo miasto wystawiło na sprzedaż aż kilkanaście działek.

Dzialki przy teczowej

Będąc w Stolarzowicach można pomyśleć, że to inny świat. Mieszka tu nieco ponad 3000 osób, od miasta dzieli ją kilkukilometrowy pas Lasu Bytomskiego, nie ma tu bloków, a jedynie domy jednorodzinne. To wszystko sprawia, że jest tu cicho i spokojnie. Dzielnica jest jednak całkiem dobrze skomunikowana, bo przez sąsiednie Górniki biegnie Droga Krajowa nr 78 łącząca się z autostradą A1 niedaleko za granicą Bytomia.

Od dłuższego czasu Stolarzowice i Górniki cieszą się zainteresowaniem osób, które pragną zamieszkać w spokojniejszym miejscu. Nowe domy wyrastają tu jak grzyby po deszczu i wiele wskazuje na to, że ten trend dalej będzie się utrzymywać - tym bardziej, że do sprzedaży trafiają kolejne tereny pod zabudowę.

Udząd Miejski w Bytomiu ogłosił kilkanaście przetargów na sprzedaż działek położonych w rejonie ulicy Tęczowej. Ich powierzchnia waha się od 886 do 1043 m2 przy cenach od 147 000 zł do 170 000 zł, co daje ok. 160 zł/m2. Stawki wydają się bardzo atrakcyjne, bo oferty, jakie można znaleźć na portalach ogłoszeniowych są nawet dwukrotnie wyższe. Wszystkie działki mają regularny kształt (ok. 44 x 22 m) i płaską powierzchnię. Co ciekawe najbardziej wysunięta na północ działka znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od ściany lasu.

Wspomniane przetargi zaplanowano niemal na cały miesiąc. Pierwsze z nich odbędą się już za kilka dni, natomiast ostatni jest zaplanowany na 21 kwietnia. Aby do nich przystąpić należy w wyznaczonym terminie wpłacić wadium wynoszące 10 proc. wartości nieruchomości. Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon