Zaułek i Park Kieszonkowy jednymi z kilkudziesięciu najlepszych przestrzeni w Śląskim. Trwa głosowanie

Samorząd Województwa Śląskiego jak co roku zorganizował plebiscyt na Najlepszą Przestrzeń Publiczną. Do konkursu wybrano 35 obiektów z całego regionu. Są nimi między innymi zrewitalizowany Zaułek oraz Park Kieszonkowy. Zwycięzcy zostaną wybrani w głosowaniu internautów.

Obiekty z Bytomia mają szansę na tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej w Śląskim

Rewitalizacja ulicy Zaułek w Bytomiu oraz Zielonej Strefy przy ulicy Katowickiej, czyli tzw. Park Kieszonkowy znalazły się wśród 35 inwestycji z naszego województwa, które zostały zakwalifikowane do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023.

- Bytomianie! Głosujemy i udostępniamy! Zrewitalizowany Zaułek oraz park kieszonkowy przy ulicy Katowickiej, to dwa projekty z naszego miasta, które biorą udział w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2023 - zachęca do udziału urząd miejski.

Wśród innych nominowanych obiektów znalazły się m.in. Mini Park przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha w Częstochowie, rozbudowa, przebudowa, remont oraz zmiana sposobu użytkowania Budynku Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu czy Plac zabaw w Parku Północnym w Tychach.

Plebiscyt, w którym mieszkańcy wybierają swoich faworytów trwa do końca sierpnia. Zagłosować można na stronie intenetowej konkursu. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom zgłoszonym do konkursu. Aby oddać głos, należy wybrać trzy propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów, zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Przypomnijmy, że miasto Bytom po raz ostatni znalazło się w czołówce konkursu w 2017 roku, dzięki projektowi iluminacji budynku Opery Śląskiej.

Park Kieszonkowy zdobył prestiżową nagrodę Polityki

Może Cię zainteresować:

Park kieszonkowy w Bytomiu z nagrodą internautów w plebiscycie Nagrody Architektonicznej Tygodnika Polityka!

Autor: Redakcja

30/05/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon