Bytomski szpital zawiesza jeden z oddziałów. Wszystko przez braki kadrowe

Wstrzymanie przyjęć, a dalej - całkowite zawieszenie jednego z oddziałów. Taką decyzję, była zmuszona podjąć dyrekcja Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Głównym powodem czasowego zaprzestania działalności leczniczej są braki kadrowe.

Facebook Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu
Szpital zawiesza oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii

Dzisiejszy (31 stycznia 2024) dzień to ostatnia szansa, by rozpocząć leczenie na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Od jutra (1 lutego 2024) nie będą możliwe zarówno nagłe jak i planowane przyjęcia. Oddział obejmie opieką wyłącznie przebywających już w szpitalu pacjentów. Wszystkie nowe przypadki wymagające natychmiastowej hospitalizacji kierowane będą do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach a także Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Ponadto, od 1 marca 2024 zaplanowana jest (na razie miesięczna, do 31 marca 2024) całkowita przerwa w funkcjonowaniu Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii. Oznacza to, że do końca lutego, wszyscy pacjenci leczeni na bytomskim oddziale będą musieli zostać przeniesieni do innych placówek medycznych.

Decyzja dyrekcji szpitala pokierowana jest przede wszystkim brakiem odpowiedniej liczby wykwalifikowanych specjalistów. Niedobór lekarzy mógłby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie i bezpieczeństwo chorych. Szpital Specjalistyczny nr 1 cały czas poszukuje nowych pracowników z konkretną specjalizacją (w tym wypadku to lekarz chorób zakaźnych i hepatolog), niestety - na razie bezskutecznie.

Potoczne "zawieszenie" czyli czasowe zaprzestanie działalności leczniczej danego podmiotu nie może przekroczyć okresu 6 miesięcy. Decyzję w tej sprawie wydaje wojewoda wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon