Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Samochód osobowy zderzył się z tramwajem na ul. Świętochłowickiej w Bytomiu. Ruch tramwajów był przez kilkadziesiąt minut wstrzymany.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 lutego, około godz. 7.20 na wysokości Przedszkola Miejskiego nr 48 przy ul. Świętochłowickiej.

Samochód osobowy marki Fiat Punto, który najprawdopodobniej zjeżdżał z głównej jezdni przez torowisko, zderzył się z jadącym tramwajem. Jechała nim matka z dzieckiem. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, strażacy oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

- Ze wstępnych informacji wynika, że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ponieważ nikomu nic poważnego się nie stało - informuje asp. Anna Oczkiewicz, rzeczniczka bytomskiej komendy.

Ruch tramwajów został wznowiony

Z powodu wypadku torowisko przez kilkadziesiąt minut było całkowicie zablokowane. Nie kursowały tramwaje w kierunku Bytomia oraz Świętochłowic.

- Do zdarzenia doszło pomiędzy przystankami Łagiewniki Krzyżowa i Łagiewniki Fabryczna. Ruch około godz. 8.00 został wznowiony - informuje rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon