Zdjęcia miechowickiego pałacu już w sieci

5 lipca 2013 roku, w bytomskiej Agorze odbył się wernisaż wystawy poświęconej ruinom miechowickiego pałacu. Wystawę można było oglądać do 5 sierpnia. Wśród kilkudziesięciu wystawionych fotografii znalazło się wiele nigdy jeszcze niepublikowanych.

Bytomski2 zdjecia palac

Cały zbiór liczył około 100 zdjęć, które inicjatorzy akcji pozyskali zwracając się z apelem do instytucji, kolekcjonerów i osób prywatnych. Z tej kolekcji wybrano i wystawiono te najciekawsze.

Inicjatorem pomysłu był Michał Staniszewski - radny Rady Dzielnicy Miechowice, który zaraził pomysłem wiele osób, którym los pałacu - a obecnie ruin, nie jest obojętny. Do akcji włączyli się radni dzielnicy, Stowarzyszenie „Nasze Miechowice”, Towarzystwo Miłośników Bytomia, Bytomskie Towarzystwo Historyczno-Muzealne, Oddolny Nurt Aktywnych Społecznie „O nas”, Bytomianie, Stowarzyszenie Monitoring Zabytków i osoby prywatne. Patronat medialny objęli: Dziennik Zachodni, serwis bytomski.pl, serwis stolarzowice.info oraz serwis miechowice.net

Zapowiadano, że wszystkie zdjęcia zostaną zamieszczone na utworzonej stronie internetowej poświęconej miechowickiemu pałacowi. Tak też się stało. Zdjęcia oraz historia pałacu są dostępne na stronie internetowej http://palac.miechowice.infodo odwiedzenia której bardzo gorąco zapraszamy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 Palac Miechowice Agora wystawa

Pałac w Miechowicach na zdjęciach

Byt 12

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Bytomski2 Artists Chianciano Biennale 2013

Kasia Lamik na Międzynarodowym Biennale Sztuki...

Bytomski2 oprowadzanie via regia

W niedzielę darmowe oprowadzanie po wystawie...

Bytomski2 nowe zycie2

Nowe Życie na Rozbarku

Bytomski2 via

Czy przez Bytom przebiega jakiś szlak? Tak -...

Bytomski2 muzeum

Na Śląsku kiedyś nie było obrączek ślubnych – w...