Zdrowit wybrał Bytom. Firma przeniesie tu swoją siedzibę

Znana firma farmaceutyczna ulokuje w Bytomiu swoją centralę. Zdrowit ulokuje swoje biura i magazyny na zrewitalizowanym terenie dawnych Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały.

Avenido zdrowit

Zdrowit S.A. jest częścią grupy firm działających na rynku aptecznym. W samym tylko Bytomiu funkcjonują cztery punkty działające pod wspólnym szyldem Apteka Zdrowit, natomiast w południowej i centralnej Polsce jest ich aż kilkadziesiąt. Spółka postanowiła przenieść swoją siedzibę do niedawno odrestaurowanego i zmodernizowanego gmachu dawnej dyrekcji ZGH Orzeł Biały, który zaprojektowali słynni architekci Emill i Georg Zillmannowie.

Oprócz biur firma zdecydowała się wynająć również powierzchnie magazynowe w sąsiednich halach kompleksu Avenido. W sumie Zdrowit S.A. obejmie 3000 m2 powierzchni biurowo-magazynowej przy ulicy Siemianowickiej. Dziś przedstawiciele firmy spotkali się z prezydentem Mariuszem Wołoszem i jego zastępcą, Michałem Biedą. Jak podkreślają, dobry klimat dla biznesu sprawił, że w kolejnych latach ich firma planuje również rozwój części produkcyjnej.

Kompleks Avenido, w którym będzie działać Zdrowit S.A. to nowoczesny park biznesowy. Jedną z jego głównych zalet jest dobre położenie, tuż przy Drodze Krajowej nr 94, w niedużej odległości od węzła autostrady A1. Kompleks tworzy zabytkowy budynek dawnej dyrekcji, który przekształcono w ekskluzywny biurowiec wykończony w stylu loftowym oraz nawiązujące do niego wyglądem trzy hale magazynowo-handlowo-usługowe.

Odrestaurowana dyrekcja ZGH Orzeł Biały i wizualizacja planowanych obiektów

Może Cię zainteresować:

Odrestaurowali zabytkową dyrekcję. Teraz budują 3 magazyny jednocześnie

Autor: Daniel Lekszycki

09/04/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon